REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Organizowanie polowań dla cudzoziemców bez reglamentacji

Piasecka-Sobkiewicz Małgorzata

REKLAMA

Przedsiębiorca organizujący polowania dla cudzoziemców w Polsce oraz polowania za granicą nie będzie musiał składać pisemnego wniosku o wpisanie go do rejestru polowań.

ZMIANA PRAWA 

REKLAMA

Ministerstwo Gospodarki chce ograniczyć reglamentację usług turystycznych polegających na organizowaniu polowań dla cudzoziemców w Polsce oraz polowań za granicą. Przedsiębiorca nie musiałby składać pisemnego wniosku o wpisanie go do rejestru polowań, wystarczy, że zarejestruje prowadzenie działalności gospodarczej oraz dopełni dodatkowe formalności przewidzianych w ustawie z 13 października 1995 r. - Prawo łowieckie (Dz.U. z 2005 r. nr 127, poz. 1066 z późn. zm.).

REKLAMA

W przygotowanym przez ministerstwo projekcie ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli wskazano, że przedsiębiorca będzie musiał ustanowić obowiązkowe zabezpieczenia majątkowe roszczeń osób trzecich z tego powodu, że nie wykonał albo nienależycie wykonał zobowiązania wynikające z prowadzenia polowań.

Zabezpieczenie mógłby ustanowić, zawierając umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem działalności, albo umową gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, bądź blokując środki finansowe na rachunku bankowym na rzecz właściwego zarządu województwa. Musiałby zablokować kwotę w wysokości 4 proc. rocznego przychodu uzyskanego z tytułu świadczenia usług turystycznych, jaki uzyskał w roku obrotowym poprzedzającym zawarcie umowy. Nie mogłaby to być kwota niższa niż równowartość 20 tys. euro, obliczona według średniego kursu walut ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego ten, w którym zostały zablokowane środki.

Już w trakcie prowadzenia działalności przedsiębiorca jeszcze przed upływem obowiązywania poprzedniej umowy albo blokady będzie musiał złożyć marszałkowi województwa (właściwemu ze względu na jego siedzibę albo miejsce zamieszkania) oryginały dokumentów, jakie potwierdzają zawarcie kolejnych umów albo dokonania kolejnej blokady środków finansowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jest to nowy obowiązek, który Ministerstwo Gospodarki chce nałożyć na przedsiębiorcę organizującego polowania.

Aby prowadzić polowania dla cudzoziemców w Polsce i organizować polowania za granicą, przedsiębiorca musi złożyć egzamin ze znajomości zasad wykonywania polowania oraz zasad ochrony przyrody. Gdyby sam nie złożył egzaminu, to musi zatrudnić osobę, która spełnia taki warunek.

4,9 tys. obwodów łowieckich w Polsce umożliwia polowanie cudzoziemcom

Małgorzata Piasecka-Sobkiewicz

malgorzata.piasecka@infor.pl

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA