reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kluby za nowelą kodeksu pracy dotyczącą ochrony przeciwpożarowej

Kluby za nowelą kodeksu pracy dotyczącą ochrony przeciwpożarowej

Wszystkie kluby parlamentarne poparły w czwartek w Sejmie nowelizację kodeksu pracy uchylającą przepisy, przewidujące, by w firmie zatrudniającej choćby jednego pracownika, był także pracownik wyznaczony do udzielania pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji pracowników.

Chodzi o przepisy z uchwalonego w listopadzie ub.r. Kodeksu pracy, które nałożyły na pracodawców dodatkowe obowiązki w postaci wyznaczenia pracowników do udzielania pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej oraz ewakuacji pracowników. Zgodnie z prawem, musi to robić również przedsiębiorca zatrudniający jedną osobę, co generuje koszty i w praktyce w wielu małych firmach jest niewykonalne.

Sejm debatował nad sprawozdaniem komisji, opracowanym na podstawie czterech projektów (autorstwa: PiS, SLD, PO i komisji Przyjazne Państwo).

Izabela Mrzygłocka (PO) podkreśliła, że przepisy zostały wprowadzone w wyniku nadinterpretacji dyrektywy unijnej i - jej zdaniem - godzi w przedsiębiorców, którzy nie są w stanie sprostać zadaniom nałożonym przez ustawę.

Kazimierz Matuszny (PiS) zaznaczył, że postanowienia unijnej dyrektywy nie precyzują, jakie kwestie powinny być poruszane na obowiązkowych szkoleniach.

Stanisław Rydzoń (Lewica) podkreślił, że wdrożenie unijnej dyrektywy dotknęło najbardziej najmniejsze zakłady. Mieczysław Kasprzak (PSL) mówiąc o ochronie przeciwpożarowej podkreślał z kolei, że straż pożarna jest niedoinwestowana i apelował o środki zwłaszcza dla ochotniczych straży pożarnych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Meritum

Meritum jest nowoczesnym biurem rachunkowym, które zawsze stara się wyjść naprzeciw potrzebom klienta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama