| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dwa tygodnie więcej na wnioski o dotacje od firm i samorządów na Mazowszu

Dwa tygodnie więcej na wnioski o dotacje od firm i samorządów na Mazowszu

Dłużej potrwają konkursy o unijne dotacje na Mazowszu. To efekt problemów z systemem informatycznym do składania wniosków, o których pisaliśmy.


Zarząd województwa mazowieckiego o dwa tygodnie przedłużył konkursy o unijne dotacje. Chodzi o dwa nabory wniosków na wsparcie na inwestycje samorządów (na kulturę oraz tworzenie terenów inwestycyjnych) oraz o konkurs na dotacje inwestycyjne dla firm. To efekt problemów z generatorem wniosków - systemem informatycznym, który służy do składania aplikacji o unijne wsparcie - które ma Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że awarie generatora doprowadziły do sytuacji, w której kilkuset mazowieckich przedsiębiorców nie mogło złożyć wniosków o dotacje. Po naszej publikacji o podobnych problemach poinformowali nas mazowieccy samorządowcy.

- Dwa konkursy dla samorządów kończą się 15 września. Przez ciągłe awarie generatora nie zdążymy na czas przygotować wniosków o dotacje - alarmował GP przedstawiciel gminy z południa Mazowsza.

Dziś MJWPU uruchamia generator w wersji off-line. Pozwoli to na pracę nad aplikacji bez konieczności łączenia się z serwerami jednostki. Główną przyczyną zawieszania się systemu było zbyt duże ich obciążenie.

Jak tłumaczy Lidia Krawczyk z MJWPU, zarząd Mazowsza, podejmując decyzję o przedłużenie konkursów, chce dać więcej czasu przedsiębiorcom i samorządom na przygotowanie wniosków o dotacje.

- Chcemy, by wszyscy mieli równe szanse w dostępie do unijnych środków - podkreśla Lida Krawczyk.

Dwa konkursy dla samorządów, które miały się dziś zakończyć, przedłużono do 29 września. Natomiast przedsiębiorcy będą mieli czas do 5 października.

Lidia Krawczyk mówi, że zostały także uruchomione szkolenia dla beneficjentów, na których mogą oni nauczyć się obsługi generatora wniosków.

Do podziału w konkursie na unijne dotacje dla firm jest prawie 400 mln zł. Natomiast samorządy walczą o ponad 200 mln zł.

Mariusz Gawrychowski

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK