| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pierwszy konkurs na wsparcie dla śląskich firm ruszy w czerwcu

Pierwszy konkurs na wsparcie dla śląskich firm ruszy w czerwcu

W tym roku odbędą się trzy konkursy o unijne dotacje dla firm w województwie śląskim.


Władze województwa śląskiego opracowały harmonogram naboru projektów dla całego regionalnego programu operacyjnego na ten rok. Okazuje się, że śląscy przedsiębiorcy będą musieli poczekać na możliwość wykorzystania unijnych dotacji. Pierwszy konkurs jest planowany dopiero na początku czerwca (adresowany do mikroprzedsiębiorców), choć jeszcze kilka tygodni temu przedstawiciele śląskiego urzędu marszałkowskiego deklarowali, że jest szansa, by rozpoczęły się one dwa miesiące wcześniej.

W przypadku większych firm rozpoczęcie naboru projektów nastąpi dopiero na początku września. Jeszcze później, bo na grudzień, samorząd zaplanował konkursy na dotacje dla innowacyjnych inwestycji przedsiębiorców.

Z harmonogramu wynika, że w kolejnych latach konkursy będą odbywały się w tych samych terminach. Oznacza to, że śląscy przedsiębiorcy będą mieli tylko jedną szansę w roku na zdobycie unijnej dotacji.

Śląsk to jedyny region w Polsce, w którym udało się rozpocząć pierwszy konkurs o unijne dotacje z RPO. Od końca grudnia do początku marca trwa nabór na wsparcie dla inwestycji w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej oraz informatyzacji. W marcu mają rozpocząć się trzy kolejne konkursy. Chodzi o dotacje do inwestycji turystycznych, kulturalnych oraz zdrowotnych. Ogółem w tym roku w ramach śląskiego regionalnego programu operacyjnego odbędą się 23 nabory wniosków.

Konkursy w trybie otwartym (przyjmowanie wniosków odbywa się cały czas, bez podziału na rundy aplikacyjne) będą tylko w przypadku dotacji dla przedsiębiorstw na projekty związane z ich udziałem w targach i wystawach zagranicznych.

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Więcej: www.rpo.silesia-region.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK