reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > W czwartek mija termin złożenia deklaracji IFT-3R

W czwartek mija termin złożenia deklaracji IFT-3R

Do 31 stycznia podmioty wypłacające należności odbiorcom niemającym w Polsce miejsca zamieszkania powinny sporządzić deklarację IFT-3R.


Do końca miesiąca konieczne jest złożenie deklaracji dotyczącej informacji o przychodach (dochodach) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy. W tym celu należy złożyć deklarację IFT-3/IFT-3R. Wersja IFT-3R jest deklaracją dotyczącą całego roku podatkowego.

Do jej wypełnienia zobowiązane są podmioty wypłacające należności odbiorcom nie- mającym w Polsce miejsca zamieszkania, którzy ze względu na swoją rezydencję w całości opodatkowują swoje dochody poza Polską. Przede wszystkim wykazuje się w niej odsetki uzyskiwane w bankach znajdujących się w Polsce przez obywateli z innych krajów UE. Rodzaje dochodów, które powinny zostać wykazane w omawianym formularzu, zostały określone w art. 42c ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do najważniejszych można zaliczyć dochody m.in. z odsetek wypłacanych lub stawianych do dyspozycji, związanych z wierzytelnościami wszelkiego rodzaju, a w szczególności ze skarbowych papierów wartościowych, z obligacji lub skryptów dłużnych, włącznie z premiami i nagrodami mającymi związek z takimi papierami, obligacjami i skryptami dłużnymi, z wyjątkiem opłat karnych za opóźnione płatności. Wykazać należy także dochody wynikające z uzyskanych odsetek, bezpośrednio lub za pośrednictwem pośredniego odbiorcy, wypłacane przez fundusze inwestycyjne lub przedsiębiorstwa wspólnego inwestowania ustanowione poza terytorium UE.

Omawiany formularz należy sporządzić w dwóch egzemplarzach. Jeden przeznaczony jest dla osoby otrzymującej należności, drugi natomiast dla urzędu skarbowego właściwego w sprawach opodatkowania osób zagranicznych. W przypadku gdy odbiorca wypłaconych należności posiada więcej niż jeden numer rachunku, z którego uzyskał przychody, lub z jednego rachunku uzyskuje przychody z różnych typów płatności, łącznie z deklaracją IFT-3R konieczne jest wypełnienie także załącznika oznaczonego symbolem IFT/A. Jest to informacja o numerach rachunków i wysokości przychodów (dochodów) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy.

KRZYSZTOF KOŚLICKI

krzysztof.koslicki@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama