| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > BCC: przedsiębiorcy nie wystraszyli się sytuacji na giełdzie

BCC: przedsiębiorcy nie wystraszyli się sytuacji na giełdzie

Zdecydowana większość (94 proc.) przedsiębiorców, którzy inwestują na giełdzie, nie sprzedawało swoich akcji w związku z załamaniem na giełdach - wynika z sondażu Business Centre Club (BCC). Tylko 6 proc. przedsiębiorców próbowało w ostatnich dniach sprzedawać posiadane akcje - poinformował BCC w środę.


 

Wśród ankietowanych przedsiębiorców, 72 proc. inwestuje na warszawskiej giełdzie. 88 proc. przedsiębiorców stwierdziło, że ostatnie spadki na giełdzie nie mają wpływu na sytuację finansową ich firm.


Przedsiębiorcy byli pytani również o przyczyny decyzji o pozostawieniu lub wyprzedawaniu akcji. Inwestorzy którzy nie sprzedali akcji odpowiadali zazwyczaj: "inwestuję długoterminowo", "trzeba zachować rozsądek i opanowanie", "jak są spadki, to znaczy, że będą wzrosty", "wystarczy przeczekać", "fundamenty gospodarki są bardzo dobre", "mam w portfelu dobre spółki, z solidnymi perspektywami rozwoju".


"Sondaż przeprowadzony przez BCC pokazuje, że to nie przedsiębiorcy przyczynili się do intensywnych spadków, ponieważ ich inwestycje na giełdzie cechuje spokój i planowanie długoterminowe. Znają oni zasady rządzące rynkiem finansowym i umieją oceniać sytuację w szerszym kontekście. Na ich spokój wpływa fakt, że fundamenty polskiej gospodarki są solidne" - skomentował przewodniczący Rady Głównej BCC Maciej Grelowski.


BCC przeprowadził sondaż w dniach 18-22 stycznia 2008 r. wśród przedsiębiorców - członków BCC. BCC zrzesza ponad 1,2 tys. głównie prywatnych firm reprezentowanych przez blisko 2 tys. przedsiębiorców, obracających kapitałem 200 mld zł i zatrudniających 600 tys. pracowników.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »