| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i dług słabiej, gracze niechętni rynkom wschodzącym

Złoty i dług słabiej, gracze niechętni rynkom wschodzącym

Złoty i rynek długu są słabsze na otwarciu, a gracze sądzą, że inwestorzy niechętnie będą wchodzili na rynki wschodzące co może przyczynić się do dalszych spadków.

Po godzinie 9.00 euro wyceniano na 3,9330 zł w porównaniu do 3,9240 zł w poniedziałek po południu. Dolara wyceniano na 3,06 zł wobec 3,0790 zł w poniedziałek.

"Widzimy awersję graczy do wejścia na rynki wschodzące. Może mieć podczas sesji delikatne osłabienie. Widać, że waluty i giełdy na rynkach wschodzących osłabiają się, co może odbić się na PLN" - powiedział analityk Pekao SA Tomasz Zdyb.

W tym tygodniu opublikowane zostaną dane o PKB w I kwartale, a RPP podejmie decyzję dotyczącą poziomu stóp procentowych. Choć są to istotne informacje, w opinii analityków nie wpłyną na rynek w znaczący sposób.

Ekonomiści spodziewają się wzrostu gospodarczego w I kwartale tego roku na poziomie 5 proc. PKB wobec wcześniejszej prognozy 4,7 proc. Ministerstwo Finansów szacuje wzrost PKB w I kw. 5,4 proc., a Ministerstwo Gospodarki - na 4,9 proc.

Uczestnicy rynku są natomiast zgodni, że RPP nie zmieni stóp na najbliższym posiedzeniu. Ich zdaniem rada uzna obraz gospodarki za zgodny z kwietniową projekcją.

Również dług może tracić.

Rentowność papierów dwuletnich wynosiła rano 4,44 proc. wobec 4,50 proc. w poniedziałek. W przypadku obligacji pięcioletnich było to 5,03 proc. wobec 5,01 proc., a rentowność papierów dziesięcioletnich ukształtowała się na poziomie 5,29 proc. wobec do 5,26 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK