reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Oszczędności w autopoprawce m.in. z nadpłaty w UE

Oszczędności w autopoprawce m.in. z nadpłaty w UE

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował w Sejmie, że w autopoprawce do projektu budżetu na 2006 rok, udało się zaoszczędzić środki na pokrycie zwiększonych o ok. 1 mld 300 mln zł wydatków budżetowych, uchwalonych w ostatnich tygodniach przez Sejm.

Premier zaznaczył, że rząd zwiększył dochody budżetu o zyski z Narodowego Banku Polskiego, a jednocześnie zmniejszył wydatki budżetu o 746 mln zł. Marcinkiewicz wyjaśniał, że z tego o 521 mln zł zostały zmniejszone wydatki na wpłaty do budżetu UE - z czego 184 mln zł to różnica kursowa przy składce na 2006 rok, a 337 mln zł to nadpłata składki do Unii w 2005 roku."Oprócz tego dokonujemy cięć w administracji publicznej na kwotę ok. 100 mln zł - to jest zmniejszenie o 13 proc. wydatków w administracji publicznej" - podkreślił premier.Jak dodał, rząd zastanawiał się nad formą poprawienia budżetu o te wydatki, które już po złożeniu pierwszej autopoprawki uchwalił Sejm."Gdyby zdarzyło się tak, że Sejm uchwaliłby budżet nie zwracając uwagi na ustawy, które zwiększają wydatki budżetowe bez pokrycia, można byłoby uznać, że Sejm zwiększył deficyt, a Sejm nie jest do tego upoważniony" - mówił.Dlatego - podkreślił - rząd zdecydował się na autopoprawkę."Wprowadzając zmiany autopoprawką, strzeżemy budżet przed ewentualnością jego niekostytucyjności, a jednocześnie ułatwiamy prace Sejmu" - przekonywał premier.Jak dodał, rząd mógłby wprowadzić poprawki poprzez poprawki poselskie."My jednak doszliśmy do wniosku, że tylko autopoprawka może ustrzec budżet przed niepotrzebnymi poprawkami i doprowadzić do tego, że budżet na 2006 rok będzie wykonalny" - zaznaczył.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama