reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dozwolona pomoc państwa do 30 mln euro rocznie

Dozwolona pomoc państwa do 30 mln euro rocznie

Komisja Europejska przedstawi w środę nowe zasady finansowania usług publicznych o charakterze ekonomicznym; m.in. nie będzie obowiązku występowania do KE o zgodę na udzielenie pomocy w kwocie poniżej 30 mln euro rocznie - poinformowały źródła w Komisji.

Dokument, który KE przyjmie w środę, uznaje, że pomoc dla sektora usług tzw. użytku ogólnego o charakterze ekonomicznym jest pomocą państwa, która może zakłócić konkurencję na rynku unijnym, a więc wymaga wcześniejszej zgody (notyfikacji) Komisji Europejskiej.Jedynie szpitale, mieszkalnictwo socjalne, a także sektory objęte oddzielnymi regułami, jak transport lądowy mają być wyłączone z nowych zasad.Komisja zdecydowała, że dozwolone (bez obowiązku notyfikacji KE) będą rekompensaty, których wartość roczna nie przekracza 30 mln euro - pod warunkiem, że wypłacane będą przedsiębiorstwom, których obrót nie przekracza 100 mln euro lub 800 mln euro w przypadku instytucji kredytowych.Podobnie, dozwolone też będzie wsparcie państwa dla operatorów połączeń w transporcie lotniczym i morskim nie przekraczających 300 tys. pasażerów rocznie oraz dla portów (przyjmujących maksymalnie do miliona pasażerów) i lotnisk (maksymalnie 300 tys. pasażerów).

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama