| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ministerstwo Finansów ostrzega: fałszywe wezwania do zapłaty

Ministerstwo Finansów ostrzega: fałszywe wezwania do zapłaty

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty, jakie zostały wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do indywidualnych podatników pod szyldem Departamentu Kontroli Skarbowej MF.

Pisma te wzywają adresatów do zapłaty w ciągu 7 dni na podane konto „niedopłaty” w wysokości 1000 zł wraz z odsetkami w kwocie 347 zł, stwierdzonej przez Główny Inspektorat Kontroli Skarbowej. Podatnicy mieliby tą kwotę wraz z odsetkami w wysokości 347 zł. wpłacić w terminie 7 dni na konto podane na załączonym do "wezwania" i już wypełnionym druku polecenia przelewu.
Na powyższych pismach znajduje się w nagłówku adres Ministerstwa Finansów, numery telefonów i faksu do Departamentu Kontroli Skarbowej oraz nr pisma. W dolnej części pisma jest okrągłą pieczęć Departamentu Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów oraz pieczątka z up. Inspektor Regionu mgr (imię i nazwisko wraz z podpisem).
Ministerstwo podkreśla, że organ Inspektorat Kontroli Skarbowej jak i stanowisko Inspektor Regionu nie istnieje, zaś wszelkie pieczęcie na wezwaniu są fałszywe. także Podana podstawa prawna dotycząca Zarządzenia z dnia 4 lipca 1999r. Ministra Finansów jest także nieprawdziwa.
Fałszywe wezwanie można zobaczyć na stronie: www.mf.gov.pl
Stosownie do przepisów kodeksu postępowania karnego Ministerstwo Finansów złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełniła przestępstwa do organów ścigania, jak również podjęto stosowne działania przez służby podległe Generalnemu Inspektorowi Kontroli Skarbowej, celem wyjaśnienia przedmiotowej sprawy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mira Michalska

Doradca

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK