Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sygnalizator

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mandat za czerwone światło 2022. Czy w tym przypadku również nowy taryfikator mandatów przewiduje zasadniczą podwyżkę?
Kiedy można zawracać na sygnalizacji? Jest co najmniej kilka takich przypadków. dziś omówimy je wszystkie.
Sekundniki na światłach zdaniem zwolenników poprawiają poziom bezpieczeństwa. Ich przeciwnicy wskazują jednak na nielegalność tego rozwiązania.
Czy na zielonym świetle można zawracać? Czasami tak, a czasami nie. Nie ma generalnych zasad regulujących tą kwestię.
Elektryk na buspasie, czyli kierowcy e-aut mają ułatwienie w ruchu miejskim. Tylko czy ustawa myśli o wszystkim? Zapomina o... sygnalizatorach.
Dla pojęcia zielonej strzałki w prawo kluczowa jest linia zatrzymania. Co jednak w sytuacji, w której zarządca drogi jej nie wyznaczył?
Czy zielona strzałka w lewo daje kierowcy pierwszeństwo przejazdu? To wyjaśnimy dziś. Zobacz jak zachować się przy sygnalizatorze kierunkowym.
Wjazd na skrzyżowanie na wczesnym czerwonym jest popularnym wykroczeniem. Dlatego sprawdź ile wynosi mandat za czerwone światło z kamery.
Aby wiedzieć jak poruszać się po drogach, kierowca musi patrzeć na oznaczenia. Jaka jest jednak ich hierarchia? O tym właśnie opowiemy dziś. Zobaczcie co ma pierwszeństwo: znaki czy światła?
Rondo z sygnalizacją świetlną zdecydowanie poprawia poziom bezpieczeństwa. Tylko czy w stu procentach wyklucza możliwość kolizji samochodu z tramwajem. Nie do końca…
Jednym z ważniejszych narzędzi do walki z wypadkami w mieście są skrzyżowania bezkolizyjne. Jak jednak rozumieć zieloną strzałkę w lewo? Czy można zawracać, gdy taki właśnie sygnał jest wyświetlany? To zależy…
Chyba wszyscy kierowcy wiedzą czym jest zielona strzałka. Skręt warunkowy jest umocowany w przepisach. Co jednak tak naprawdę oznacza i jakie uprawnienia daje kierującym?
Na temat tzw. pierwszeństwa łamanego i sygnalizacji świetlnej występujących jednocześnie na skrzyżowaniu krążą różne domorosłe teorie, niestety często błędne. Chcemy dziś przypomnieć, jak powinien postępować kierujący pojazdem na takim skrzyżowaniu.
Lublin dołączył do coraz dłuższej list polskich miast, w których ruchem zarządza ma system komputerowy. Dzięki możliwość adaptacji i uczenia się, ma on pomóc w rozładowywaniu korków w mieści i upłynnianiu ruchu drogowego.
Sekundniki przy sygnalizatorach mają upłynnić ruch w mieście. Czy faktycznie rozładowują korki?
Sygnalizator kierunkowy S-3 nakazujący skręt w lewo zabrania kierowcom zawracania na skrzyżowaniu. Jak się okazuje mało osób zdaje sobie z tego sprawę.