Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu dodatki. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące dodatki.
Aktualizacja: 16.01.2012
Markieteria to technika zdobnicza, stosuje się ją na przedmiotach użytkowych. Markieteria inspirowana jest sztuką muzułmańską. Technika tak wykorzystuje łączenie zazwyczaj dwóch materiałów - szkła, metalu, drewna, kamienia - do stworzenia z nich wzorów na przedmiotach. Sprzęty zdobione tą techniką uważane były za luksusowe. »
Aktualizacja: 16.01.2012
Maszkaron, nazywany również maskaronem, z języka włoskiego to mascherone lub z francuskiego mascarone (stąd wymienna nazwa). Maszkaron to rzeźbiarski ozdobny detal architektoniczny przybierający kształt człowieka lub samej ludzkiej głowy, zazwyczaj z demonicznie wykrzywioną, groteskową miną. Popularne były o okresie gotyku, renesansu i baroku. »
Aktualizacja: 16.01.2012
Fotorolety to rolety, które zamiast jednolitej barwy bądź subtelnego dekoru mają nadrukowane zdjęcie. Fotorolety są tworzone techniką cyfrową, można na nich zamieścić zdjęcie z własnej kolekcji. »
Aktualizacja: 16.01.2012
Decoupage to technika zdobienia przedmiotów za pomocą papieru, najczęściej są to wzory wycięte z serwetek papierowych. Decoupage w tej wersji inaczej nazywany jest techniką serwetkową. Polega on na przyklejaniu, do różnych przedmiotów, kawałków papieru. Kolejny etap to lakierowanie, nakłada się tyle warstw lakieru, żeby warstwa papieru nie była wyczuwalna. Techniką decoupage'u można zdobić przedmioty z większości materiałów. »
Aktualizacja: 16.01.2012
Zazdrostka to rodzaj krótkiej zasłonki, najczęściej wieszana w dolnej części okna w kuchni. Zazdrostka może stanowić zarówno samodzielną ozdobę, jak i może towarzyszyć rolecie. Wykonywane są z różnych materiałów, pojawia się organza, bawełna, len, a nawet drewno. »
HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji
ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »