reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Tarcza Antykryzysowa > Rozwiązania dla pracodawców w Tarczy antykryzysowej 2.0

Rozwiązania dla pracodawców w Tarczy antykryzysowej 2.0

Sejm rozszerzył tarczę antykryzysową, przyjętą w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, obejmując wsparciem większą liczbę przedsiębiorców. Obecnie wsparcie to dotyczy również pracodawców zatrudniających od 10 do 49 pracowników oraz firm założonych od 1 lutego do 1 kwietnia 2020 r.

Od 1 kwietnia 2020 r. przedsiębiorcy, którzy w związku ze spadkiem obrotów gospodarczych w następstwie COVID-19 są uprawnieni do wnioskowania o pomoc finansową z FGŚP, mogą obniżyć wymiar czasu pracy pracownika maksymalnie o 20% (dotychczas przepisy wskazywały wyłącznie 20%), nie więcej niż do 0,5 etatu. W dalszym ciągu wynagrodzenie tych pracowników nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

Zniesiono limit przychodu, którego przekroczenie pozbawia osobę prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą prawa do świadczenia postojowego, jednak przy zachowaniu warunku spadku przychodów z tytułu działalności co najmniej o 15%. O świadczenie postojowe mogą ubiegać się również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub marcu 2020 r. (przed nowelizacją umowa cywilnoprawna musiała być zawarta najpóźniej 31 stycznia 2020 r.). Świadczenie to może być wypłacone trzykrotnie.

Aby uzyskać dostęp do całego artykułu zamów abonament INFORLEX Twój Biznes. PROMOCJA! Teraz dwa dostępy w cenie 98 zł za miesiąc. Kup dostęp >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Kobyliński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama