reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”

Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawa mniejszości”. Odbędzie się ona 6 grudnia 2018 r. w Auli im. R. Schumana w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Celem konferencji jest dokonanie analizy istniejącego stanu prawnego dotyczącego mniejszości oraz oceny regulacji prawnych mających na celu ochronę praw mniejszości oraz zagwarantowanie ich przestrzegania, a także skuteczności podmiotów prawa międzynarodowego i organizacji międzynarodowych w zwalczaniu tych naruszeń. Referaty wygłoszone podczas konferencji mają doprowadzić do wysunięcia wniosków de lege ferenda co do możliwości faktycznego zapewniania ochrony praw mniejszości zarówno w prawie krajowym, jak i międzynarodowym, a także sposobów efektywniejszego przeciwdziałania przejawom dyskryminacji.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z okolicznościami, mającymi wpływ na uwzględnienie poszczególnych praw mniejszości i uznanie ich za istotne w prawie międzynarodowym, a także sposoby zapobiegania i zwalczania konfliktów, które powstają na tle rasowym, narodowościowym, etnicznym i kulturowym. Szczególną uwagę chcemy poświęcić kwestii przymusowej asymilacji oraz przesiedleniom mniejszości, wpływowi bliskości kulturowej i językowej na procesy asymilacji. Interesuje nas również ukazanie wymiaru społecznego w kwestii poszanowania praw mniejszości oraz wskazanie zależności istniejących między poszczególnymi kulturami a ich wpływem na rozwój szacunku i uznania dla tych praw. Wartym poruszenia tematem jest oddziaływanie prawa międzynarodowego na rozwój praw mniejszości w krajowych porządkach prawnych, a także wpływ na ich przestrzeganie.

https://www.facebook.com/events/676974006015834/

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”/ Fot. Fotolia
Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”/ Fot. Fotolia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama