| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”

Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawa mniejszości”. Odbędzie się ona 6 grudnia 2018 r. w Auli im. R. Schumana w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Celem konferencji jest dokonanie analizy istniejącego stanu prawnego dotyczącego mniejszości oraz oceny regulacji prawnych mających na celu ochronę praw mniejszości oraz zagwarantowanie ich przestrzegania, a także skuteczności podmiotów prawa międzynarodowego i organizacji międzynarodowych w zwalczaniu tych naruszeń. Referaty wygłoszone podczas konferencji mają doprowadzić do wysunięcia wniosków de lege ferenda co do możliwości faktycznego zapewniania ochrony praw mniejszości zarówno w prawie krajowym, jak i międzynarodowym, a także sposobów efektywniejszego przeciwdziałania przejawom dyskryminacji.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z okolicznościami, mającymi wpływ na uwzględnienie poszczególnych praw mniejszości i uznanie ich za istotne w prawie międzynarodowym, a także sposoby zapobiegania i zwalczania konfliktów, które powstają na tle rasowym, narodowościowym, etnicznym i kulturowym. Szczególną uwagę chcemy poświęcić kwestii przymusowej asymilacji oraz przesiedleniom mniejszości, wpływowi bliskości kulturowej i językowej na procesy asymilacji. Interesuje nas również ukazanie wymiaru społecznego w kwestii poszanowania praw mniejszości oraz wskazanie zależności istniejących między poszczególnymi kulturami a ich wpływem na rozwój szacunku i uznania dla tych praw. Wartym poruszenia tematem jest oddziaływanie prawa międzynarodowego na rozwój praw mniejszości w krajowych porządkach prawnych, a także wpływ na ich przestrzeganie.

https://www.facebook.com/events/676974006015834/

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”/ Fot. Fotolia
Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”/ Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »