| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”

Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawa mniejszości”. Odbędzie się ona 6 grudnia 2018 r. w Auli im. R. Schumana w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Celem konferencji jest dokonanie analizy istniejącego stanu prawnego dotyczącego mniejszości oraz oceny regulacji prawnych mających na celu ochronę praw mniejszości oraz zagwarantowanie ich przestrzegania, a także skuteczności podmiotów prawa międzynarodowego i organizacji międzynarodowych w zwalczaniu tych naruszeń. Referaty wygłoszone podczas konferencji mają doprowadzić do wysunięcia wniosków de lege ferenda co do możliwości faktycznego zapewniania ochrony praw mniejszości zarówno w prawie krajowym, jak i międzynarodowym, a także sposobów efektywniejszego przeciwdziałania przejawom dyskryminacji.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z okolicznościami, mającymi wpływ na uwzględnienie poszczególnych praw mniejszości i uznanie ich za istotne w prawie międzynarodowym, a także sposoby zapobiegania i zwalczania konfliktów, które powstają na tle rasowym, narodowościowym, etnicznym i kulturowym. Szczególną uwagę chcemy poświęcić kwestii przymusowej asymilacji oraz przesiedleniom mniejszości, wpływowi bliskości kulturowej i językowej na procesy asymilacji. Interesuje nas również ukazanie wymiaru społecznego w kwestii poszanowania praw mniejszości oraz wskazanie zależności istniejących między poszczególnymi kulturami a ich wpływem na rozwój szacunku i uznania dla tych praw. Wartym poruszenia tematem jest oddziaływanie prawa międzynarodowego na rozwój praw mniejszości w krajowych porządkach prawnych, a także wpływ na ich przestrzeganie.

https://www.facebook.com/events/676974006015834/

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”/ Fot. Fotolia
Ogólnopolska konferencja naukowa „Prawa mniejszości”/ Fot. Fotolia

Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….34.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »