reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Malta i Cypr. Kierunki rozwoju dla polskich przedsiębiorców - szkolenie

Malta i Cypr. Kierunki rozwoju dla polskich przedsiębiorców - szkolenie

Temat biznesu za granicą jest ostatnio bardzo popularny. Jednak w jakich krajach warto inwestować i jakie niesie to za sobą korzyści dla polskich przedsiębiorców? W dniu 3 października 2018 r. w Hotelu Golden Tulip w Warszawie odbędzie się szkolenie, którego tematem będzie Malta i Cypr: inwestycje, spółki, rezydencja podatkowa oraz nieruchomości. Całość zostanie przeprowadzona przez polskich oraz zagranicznych ekspertów. Patronat nad wydarzeniem objął portal infor.pl.

Malta

Malta jest określana europejskim centrum usług korporacyjnych. Najważniejszą jej zaletą jest fakt, że maltański system podatkowy oferuje między innymi:

  • korzyści dla rezydentów z poza Malty, których cały dochód jest zwolniony z opodatkowania,
  • legalne funkcjonowanie kryptowalut oraz gier hazardowych zarówno stacjonarnych jak i online, pod ścisłą kontrolą urzędową ze strony Malta Gaming Authority,
  • zwrot 6/7 zapłaconego podatku CIT w terminie kilku miesięcy od dnia jego rozliczenia. W ten sposób faktyczna stawka podatku CIT ulega obniżeniu do 5 %, a jednocześnie wysoka stawka nominalna (35%) pozwala na ominięcie reguł CFC dot. zagranicznych spółek kontrolowanych.
  • w przypadku dochodu z praw własności intelektualnej stawka efektywna może spaść nawet do 0%,
  • korzyści dla polskich rezydentów wynikają z korzystnych zapisów naszej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Maltą,
  • najpopularniejszą w Europie i jedna z najpopularniejszych na świecie bander, która pozwala przy spełnieniu określonych wymogów na zwolnienie od podatku całego dochodu uzyskiwanego z ich późniejszego komercyjnego czarteru.

Cypr

Przez długie lata Cypr uchodził w Polsce niemal za synonim raju podatkowego. Popularność Cypru spadła wraz z ograniczeniem zwolnień oraz w skutek kryzysu finansowego i bankowego na wyspie w latach 2012-2013. Obecnie kraj ten ponownie zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców, a jest ku temu kilka powodów.

  • Po kryzysie na rynku nieruchomości wzrosło zainteresowanie przecenionymi oraz wyprzedawanymi przez banki działkami oraz willami, co z kolei skłoniło wiele zamożnych osób do przeprowadzki i w konsekwencji na zmianę swojej rezydencji podatkowej na słoneczny Cypr, gdzie kwota wolna od podatku jest 26 razy wyższa niż w Polsce.
  • Kolejny powód to fakt, że mimo podwyżki stawki CIT z 10 do 12,5 %, dalej jest to jedna z najniższych stawek w Europie, a cypryjski system podatkowy dalej jest jednym z najlepszych w Unii Europejskiej.
  • Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że anglosaski system prawny Cypru obowiązuje nie tylko kiedy chodzi o kierownicę po lewej stronie, ale także gwarantując anonimowy trust funkcji dyrektora i udziałowca w spółce LTD, zachowujący anonimowość faktycznego beneficjenta.

Wielu przedsiębiorców jest zaskoczonych, kiedy dowiadują się, że póki pozostają rezydentami podatkowymi w Polsce to założenie firmy za granicą i czerpanie z niej dochodów co do zasady nie pozwoli na oszczędność osobistych podatków. Dotyczy to także co do zasady dochodu z zagranicznej firmy. Rezydencję podatkową można jednak zmienić w dowolnym momencie. Osobom chcącym zmienić swoją rezydencję podatkową i w konsekwencji zaprzestać płacić podatki w Polsce mogą pomóc najnowsze zmiany w prawie Cypru. Wszystko zostanie przedstawiona na naszym szkoleniu.

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i polskim.

Kiedy? 3 października 2018 r., 10:00 (środa)

Gdzie? Hotel Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, Warszawa

Więcej informacji oraz bilety na: https://maltaicypr.evenea.pl/

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Malta i Cypr. Kierunki rozwoju dla polskich przedsiębiorców - szkolenie
Malta i Cypr. Kierunki rozwoju dla polskich przedsiębiorców - szkolenie

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama