| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Spółki > Spółka komandytowa > Spółka komandytowa w 300 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Spółka komandytowa w 300 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Ile kosztuje założenie spółki komandytowej? Czy można być w niej anonimowo wspólnikiem? Jakie podatki musi płacić spółka komandytowa? Jakie składki ZUS musi płacić wspólnik spółki komandytowej? Czy taka spółka ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych? To tylko kilka z wielu pytań, które zadają sobie osoby zainteresowane spółką komandytową.

Do stworzenia książki „Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach” jej autorów – zespół Kancelarii PragmatIQ z Poznania - zainspirowało duże zainteresowanie prowadzonym przez nich od ponad pięciu lat portalem Komandytowa.pl. „Przez ten czas portal odwiedziło blisko 400 tysięcy osób, które zadawały setki pytań na temat funkcjonowania tejże spółki. Dzięki temu jej zalety dostrzegło wielu przedsiębiorców” – zaznacza Rafał Szymkowiak, założyciel i wspólnik w Kancelarii Prawnej PragmatIQ. Jak podkreśla, od momentu utworzenia portalu liczba spółek komandytowych wzrosła prawie 4-krotnie, a na koniec 2015 roku przekroczyła liczbę 20 tysięcy.

Mimo, że geneza spółki komandytowej sięga czasów średniowiecza, nadal jest to forma działalności wykorzystywana przez nowoczesnych przedsiębiorców. Dynamiczny wzrost liczby tworzonych w ostatnich latach spółek komandytowych potwierdza ich niezaprzeczalne atuty: elastyczność uregulowań treści umowy spółki, możliwość ograniczenia odpowiedzialności wspólników oraz atrakcyjny sposób opodatkowania.

Ze względu na te i inne zalety powstała książka, która składa się z 300 praktycznych pytań i odpowiedzi związanych ze spółką komandytową i obejmuje zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego, rachunkowości i ZUS.

„Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach” dedykowana jest zarówno praktykom, jak i  teoretykom zainteresowanym spółką komandytową, tj. przedsiębiorcom, ekspertom z zakresu prawa spółek i podatków, biegłym rewidentom czy też księgowym. Książka znacząco ułatwia pozyskiwanie informacji o spółce komandytowej, dzięki jasnej, przejrzystej formie i konkretnych odpowiedziach na najbardziej nurtujące pytania dla osób związanych z tą tematyką.

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 26.09.2016

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Spółka komandytowa w 300 praktycznych pytaniach i odpowiedziach.
Spółka komandytowa w 300 praktycznych pytaniach i odpowiedziach.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kioskprawny.pl

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »