| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Spółki > Spółka komandytowa > Spółka komandytowa w 444 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Spółka komandytowa w 444 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Książka "Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach" to 444 praktycznych porad na temat spółki komandytowej. Dlaczego warto założyć ten rodzaj spółki? Poznaj zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i rachunkowości.

"Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach", wydanie IV

Mimo że geneza spółki komandytowej sięga czasów średniowiecza, nadal jest to rodzaj spółki wykorzystywany przez nowoczesnych przedsiębiorców. Dynamiczny wzrost liczby tworzonych w ostatnich latach spółek komandytowych potwierdza ich niezaprzeczalne atuty:

  • elastyczność uregulowań treści umowy spółki,
  • możliwość ograniczenia odpowiedzialności wspólników oraz
  • atrakcyjny sposób opodatkowania.

"Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach" – wydanie IV składa się z 444 praktycznych pytań i odpowiedzi związanych ze spółką komandytową i obejmuje zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i rachunkowości. Publikacja jest wynikiem wielu lat doświadczeń prawników i doradców podatkowych z Kancelarii Prawnej PragmatIQ z Poznania, które zostały zebrane w czasie pracy z Klientami oraz z Czytelnikami portali Komandytowa.pl, Doradzamy.to, Powiazane.pl, Zmianawarty.pl, Ulgidlainnowacji.pl. Książka jest efektem wielu lat współpracy z osobami, które wykorzystywały w swojej działalności spółki komandytowe. Autorzy uczestniczyli w powstaniu ponad 140 spółek komandytowych, ponad 130 przekształceniach w spółki komandytowe, a także w ponad 1100 postępowaniach przed sądami rejestrowymi dotyczących takich spółek.

"Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach", wydanie IV

IV wydanie publikacji zostało rozszerzone o aktualne podstawy prawne, a także o nowe pytania i odpowiedzi dotyczące działalności spółki komandytowej, m.in. z zakresu sukcesji w spółce komandytowej, nowych zasad przygotowywania dokumentacji cen transferowych obowiązujących od 2019 r., rozliczeń podatkowych wspólników z uwzględnieniem nowelizacji ustaw o podatku dochodowym, obowiązków dotyczących Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

Opracowanie dedykowane jest praktykom oraz teoretykom zainteresowanym spółką komandytową, tj. przedsiębiorcom, wspólnikom spółek komandytowych, podmiotom rozważającym przekształcenie w spółkę komandytową, prawnikom, księgowym, biegłym rewidentom, doradcom podatkowym, studentom oraz pracownikom naukowym.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jobs Plus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »