| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Praca a ubiór

W dzisiejszych czasach nastąpiło pewne rozluźnienie obyczajów dotyczące stroju do pracy. Ubiór starannie dopasowany do pory, miejsca i okoliczności nie tylko zapewnia dobre samopoczucie a świadczy także o zamiłowaniu do porządku i jest oznaką szacunku do innych i siebie samego. Pamiętać należy aby wszystkie części ubioru były bezwzględnie czyste i wyprasowane.

Nie należy nosić rzeczy kierując się ślepo modą, należy pamiętać przy wyborze stroju o swojej budowie, wzroście i wieku. Nie zapominajmy, że nawet najdroższe ubranie może ośmieszyć noszącą je osobę jeśli jest noszone w nie właściwym czasie i miejscu. Strój do pracy powinien być dyskretny i tradycyjny, bardziej śmiałe i kolorowe ubrania zostawmy na prywatne okazje.

Kobiety nie powinny zapominać o dodatkach np: szalach, chustach, biżuterii jednak i tu należy zachować umiar. Strój do pracy powinien być skromny, wygodny dopasowany do panującej atmosfery a wszelkie dekolty, jaskrawe makijaże, przesadnie krótkie spódniczki lepiej zostawić na czas po pracy.

Należy pamiętać o zadbanych dłoniach a kobiety powinny zwrócić uwagę aby nie mieć zbyt długich paznokci czy zbyt jaskrawego na nich koloru. W sezonie letnim powinno się również nosić kostiumy, rękawy mogą być krótsze jednak powinny zakrywać łokieć. Strojem dla mężczyzny jest ciągle garnitur w ciemnych kolorach, jasna koszula, coraz częściej krawat nie stanowi już obowiązkowego elementu garderoby. 

Polecamy: Porządki w biurze

Jeśli zakładamy garnitur powinien on być w miarę gładki i bez krzykliwych deseni, krawat jedynie może być bardziej wzorzysty i kolorowy. Letnie stroje dla mężczyzn do biura to garnitury w kolorach szarości z lnu lub innego cienkiego materiału. Podczas organizowanego w pracy przyjęcia koktajlowego lub bankietu służbowego nie jest wymagany specjalnie wyrafinowany strój, każda modna sukienka czy kostium dostosowane do sezonu nadają się na taką uroczystość.

Na popołudniowe przyjęcie najlepiej założyć strój wizytowy. W przypadku balu organizowanego przez firmę należy założyć strój wieczorowy, jak długie suknie czy garnitury, surduty i smokingi.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Strój do pracy powinien być skromny, wygodny dopasowany do panującej atmosfery a wszelkie dekolty, jaskrawe makijaże, przesadnie krótkie spódniczki lepiej zostawić na czas po pracy.
Strój do pracy powinien być skromny, wygodny dopasowany do panującej atmosfery a wszelkie dekolty, jaskrawe makijaże, przesadnie krótkie spódniczki lepiej zostawić na czas po pracy.

PKWiU - Nowa matryca stawek VAT – Usługi178.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »