REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak utrzymać się na stanowisku w kryzysie?

Agnieszka Juźwiuk

REKLAMA

W dobie pogłębiającego się kryzysu gospodarczego wiele osób obawia się utraty swojego stanowiska pracy. Częste redukcje zatrudnienia w firmach powodują ogólne poruszenie i niezadowolenie. Aby utrzymać się na stanowisku w kryzysie i zmniejszyć ryzyko jego utraty, sami pracownicy powinni podjąć odpowiednie kroki. Jakie?

Większość osób, które obawiają się utraty pracy, próbuje w jakiś sposób przewidzieć decyzję szefa w zakresie zwolnień. Czasami jednak trudno znaleźć przyczyny redukcji zatrudnienia, patrząc na całą sytuację z punktu widzenia pracownika. Bez wglądu do wyników finansowych, dokładnych analiz i raportów, przeciętnemu podwładnemu trudno jest obiektywnie ocenić decyzję kierownictwa. Wśród pracowników często panuje powszechne przekonanie , że gdy dochodzi do redukcji zatrudnienia w danej firmie, oni nie mogą zrobić nic, aby wpłynąć na decyzję szefa. Jednak jest kilka sposobów, które pomogą nie tylko zrobić dobre wrażenie na pracodawcy, ale także przełożą się na lepsze funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, co może wpłynąć na ograniczenie redukcji zatrudnienia.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Networking pomocny w poszukiwaniu pracy

Identyfikacja z firmą

Przede wszystkim należy się identyfikować z firmą, w której się pracuje – niech cele, wartości i priorytety firmy staną się również Twoimi. Co za tym idzie, nie trzymaj się z grupą osób ciągle narzekających, krytykujących szefa i firmową politykę. Bądź pozytywnie nastawiony i w ten sposób wywołuj pozytywną energię u pozostałych pracowników. To dodatkowo zwiększy Twoją satysfakcję z pracy – pozytywna energia generuje entuzjazm do pracy, w przeciwieństwie do ciągłego narzekania, którego wynikiem jest utrata motywacji.

Dobra organizacja pracy

Staraj się dokładnie i szczegółowo organizować swój czas w pracy. Planuj zajęcia na następny dzień. Każdemu z zawodowych obowiązków nadaj określony priorytet, decydując w ten sposób, w jakiej kolejności będziesz je wykonywać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kolejną cechą, nad którą warto popracować, jest zaradność. Jeśli przytrafi Ci się coś nieprzewidzianego, najpierw przemyśl wszelkie tego aspekty. Jeśli zdecydujesz się poinformować o danym zdarzeniu swojego szefa, pamiętaj, żeby mieć przygotowane już jakieś rozwiązania.

Pamiętając o tym, że obecna sytuacja gospodarcza wymaga od firm umiejętności ciągłego przystosowywania się do potrzeb rynku, również bądź elastyczny w stosunku do swoich obowiązków, niech nowe sytuacje Cię nie zaskakują.

Istnieje szansa, że korzystając z wyżej opisanych sugestii zwiększysz szansę na utrzymanie zatrudnienia, a Twój poziom motywacji i satysfakcji z wykonywanej pracy wzrośnie.

Zobacz również: Wysokość wynagrodzenia pracownika zatrudnionego ponownie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Zielona Linia

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

REKLAMA

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA