REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zatrudnienie bezrobotnego do 30 roku życia – refundacja wynagrodzenia i składek ZUS

Zatrudnienie bezrobotnego do 30 roku życia – refundacja wynagrodzenia i składek ZUS. /fot. Fotolia
Zatrudnienie bezrobotnego do 30 roku życia – refundacja wynagrodzenia i składek ZUS. /fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W latach 2016–2017 pracodawca, który zobowiąże się do zatrudnienia bezrobotnego do 30. roku życia, będzie mógł zawrzeć ze starostą umowę, na mocy której otrzyma przez 12 miesięcy refundację części kosztów wynagrodzenia i składek.

Trudna sytuacja młodych bezrobotnych spowodowała, że ustawodawca uznał za konieczne wprowadzenie do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nowego instrumentu mającego ułatwić ich zawodową aktywizację. Przepisy te są zawarte w ustawie z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, którą przekazano do podpisu prezydentowi.

REKLAMA

Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Refundacja wynagrodzenia i składek ZUS

Dzięki nowym rozwiązaniom pracodawca otrzyma refundację części kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne zatrudnionej osoby bezrobotnej, jeżeli:

● będzie to osoba młoda (do 30. roku życia),

● zawarta z nią umowa będzie obejmowała pełny wymiar czasu pracy,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

bezrobotny zostanie skierowany przez powiatowy urząd pracy.

Pracodawca, który zatrudni taką osobę, będzie miał prawo do refundacji przez 12 miesięcy.

Kwota refundacji na każdego takiego bezrobotnego nie będzie mogła przekraczać wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia należnymi od pracodawcy. Koszty te będą finansowane w ramach Funduszu Pracy. Pracodawca korzystający z refundacji będzie miał obowiązek zatrudniania skierowanego bezrobotnego, w pełnym wymiarze czasu pracy, przez 12 miesięcy, za które będzie korzystał z takiej pomocy, oraz przez 12 miesięcy po zakończeniu refundacji.

Zobacz serwis: Zarządzanie

W okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2017 r. starosta będzie mógł zawrzeć umowę o refundację:

● z pracodawcą, czyli jednostką organizacyjną, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osobą fizyczną, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika, bądź

● z przedsiębiorcą niezatrudniającym jeszcze pracowników.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Biznes cały artykuł: Pracodawca otrzyma refundację wynagrodzenia i składek ZUS, jeżeli zatrudni bezrobotnego w wieku do 30 lat

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA