reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Aby rozmowa rekrutacyjna była skuteczna, dobrze się do niej przygotuj. W trakcie  rozmowy rekrutacyjnej prezentujesz siebie jako osobę kompetentną. Skoro idziesz na spotkanie to wiesz już, że Twoje cv jest dobrym cv i jednocześnie skutecznym cv. Teraz jest czas aby dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej.

Przygotuj się do rozmowy rekrutacyjnej:

  • Zapoznaj się ze stroną www firmy do której idziesz – w trakcie większości rozmów pada pytanie czy osoba aplikująca widziała stronę firmy i co ją zainteresowało na tej stronie. Jeżeli odpowiesz, że jej nie znasz, będzie to sygnał, iż tak naprawdę ta praca Ciebie nie interesuje.
  • Przynajmniej dzień przed rozmową rekrutacyjną sprawdź jak dojechać na miejsce. Nie jest dobrze widziane spóźnianie się. Raz, że jest to niegrzeczne, a dwa nie jesteś jedyną osobą umówioną tego dnia na spotkanie w firmie. Jeżeli się spóźnisz to masz mniej czasu na zaprezentowanie siebie, a tym samym spotkanie nie będzie skuteczne.
  • Pamiętaj imię i nazwisko osoby z którą ma być spotkanie – jeżeli nie pamiętasz z kim się umówiłeś to nie jest dobry oraz Twojej osoby.

Przeczytaj także: Rozmowa rekrutacyjna – co interesuje pracodawcę?

  • Również pamiętaj o zapisaniu nr telefonu do osoby z którą masz się spotkać – to na wypadek spóźnienia, żeby ją poinformaować.
  • Skuteczna rozmowa rekrutacyjne to rozmowa interesująca – przeglądając stronę www firmy sprawdź jakie są jej ostatnie osiągnięcia albo ważne wydarzenia – poruszenie przez Ciebie takiego tematu na rozmowie może znacząco zwiększyć jej skuteczność. Każdy lubi rozmawiać o sobie i swojej pracy. Tym samym zaangażujesz w rozmowę osobę rekrutującą. 
  • Przygotuj się do pytania o Twoje zainteresowania – w skutecznym cv lepiej umieścić dwa unikalne zainteresowania niż kilka standardowych powtarzanych przez wszystkich. Tylko pamiętaj – przygotuj się do pytania związanego z tym zainteresowaniem. Dobrze się sprawdzą ważne informacje i jakaś anegdota lub ciekawostka z nim związana. 

Polecamy serwis Manager

  • Zastanów się nad odpowiedzią na pytania które z pewnością zostaną zadane: ile Pani/Pan chce zarabiać? Od kiedy Pani/Pan może rozpocząć pracę? Z jakiego powodu nie pracuje Pani/Pan w poprzedniej firmie? Dlaczego Pani/Pan chce odejść z obecnej pracy?

Przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej z uwzględnieniem powyższych zasad zwiększy możliwość zaliczenia tej rozmowy jako skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej.reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej z uwzględnieniem zasad z artykułu zwiększy możliwość zaliczenia tej rozmowy jako skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej.
Przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej z uwzględnieniem zasad z artykułu zwiększy możliwość zaliczenia tej rozmowy jako skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej.

150 odpowiedzi na pytania o kody w JPK_VAT59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kręcisz

Księgowa, ekonomistka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama