Kategorie

Chemia budowlana

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Emulsja służy do gruntowania powierzchni tynków, jastrychów, betonów i murów przed nakładaniem bezrozpuszczalnikowych mas bitumicznych.
Szczególnie, gdy samodzielnie chcesz pomalować wnętrze domu lub wytapetować wybrane ściany będzie Ci zależało na tym, by prace przebiegały sprawnie i byś miał jak największą pewność odnośnie planowanego efektu.
Kolory ścian i wzory tapet będą Ci towarzyszyły przez kilka lat. Ponieważ ściany mają dość duże powierzchnie ich kolor będzie wpływał na całościowe postrzeganie wnętrza.
Jednym ze sposobów nadawania powierzchniom drewnianym koloru oraz tworzenia na nich powłoki ochronnej jest stosowanie lakierów i bejc.
Wybór odpowiedniego rodzaju tynku powinien być uzależniony nie tylko od Twoich preferencji estetycznych, ale również od właściwości mieszanek oraz od rodzaju ściany, na którą będzie nakładany.
W odpowiednim doborze farby chodzi o to, aby po wielu latach użytkowania, ściana wyglądała ciągle tak, jakby była świeżo po malowaniu. Jeśli farba przebarwia się, odpada albo blednie, to znaczy, że popełniliśmy jakiś błąd.
Rodzaj powłoki do malowania powinien w pierwszej kolejności zależeć od rodzaju pomieszczenia.
Tynki tradycyjne stosowane są w zależności od funkcji pomieszczenia jako samodzielny element wykończeniowy lub jako podkład pod warstwę gładzi w postaci „szlichty” albo gładzi gipsowej.
Zadania jakie się stawia powłokom malarskim na ścianach zewnętrznych są inne od tych, które mają zastosowanie wewnątrz pomieszczeń.
Tynki cienkowarstwowe stanowią ostatnią warstwę bezspoinowych systemów ocieplania metodą lekką mokrą.