Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów rozpoznawane z opóźnieniem
Aktualizacja: 14.12.2016
W kwietniu 2016 r. dokonaliśmy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Przez pomyłkę nie uwzględniliśmy go w deklaracji VAT-7 za kwiecień 2016 r. (w miesiącu wystawienia faktury przez unijnego dostawcę). Czy wykazując wstecznie podatek należny z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia w deklaracji VAT-7 za kwiecień możemy również w tej deklaracji podatek ten odliczyć? »
Gwarancje na towary w Unii Europejskiej
Aktualizacja: 19.08.2014
W Unii Europejskiej konsument ma prawo do dwuletniej gwarancji na towar, zakupiony od przedsiębiorcy. W niektórych państwach członkowskich można udzielić gwarancji na dłuższy okres. »
Przemysł motoryzacyjny, a korzyści dla Europy
Aktualizacja: 11.03.2013
Przemysł motoryzacyjny to jedna z największych gałęzi napędzających gospodarki państw europejskich. Na rozwoju przemysłu motoryzacyjnego korzysta też branża logistyczna. »
Jak dokonać korekty faktury przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów
Aktualizacja: 29.01.2012
W jaki sposób powinniśmy rozliczać faktury korygujące w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów? Czy powinny one zostać ujęte w dacie wpływu, czy też koniecznym jest korygowanie deklaracji, w której rozliczyliśmy WNT. »
Jaka odpowiedzialność ciąży na agencji celnej w przedstawicielstwie pośrednim a jaka w bezpośrednim?
Aktualizacja: 24.10.2011
Agencja celna świadcząc usługi na rzecz swoich klientów może działać w dwóch różnych formach: przedstawicielstwa bezpośredniego i pośredniego. »
Czy wykazane na fakturze dostawcy koszty załadunku towaru są elementem podstawy opodatkowania WNT
Aktualizacja: 21.11.2011
Na fakturze za zakup maszyn wyszczególniono jeszcze kwotę załadunku? Czy tę kwotę powinnam rozliczyć oddzielnie, czy też zwiększa ona podstawę opodatkowania WNT? »
Kiedy rozliczyć fakturę korygującą zmniejszającą obrót za usługi transportu na rzecz nabywcy z UE
Aktualizacja: 06.11.2011
Firma świadczy usługi transportu dla klientów z UE. W grudniu 2010 r. została wystawiona korekta „in minus” do faktur z czerwca (sprzedaż w czerwcu). Kiedy firma powinna ująć te korekty w informacji podsumowującej i VAT – w grudniu czy w czerwcu? »
Co jest eksportem a co wewnątrzwspólnotową dostawą towarów
Aktualizacja: 05.11.2011
Czy spółka – pomimo nierozpoczęcia procedury wywozu w polskim urzędzie celnym, ale posiadając dokumenty potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty z litewskiego urzędu celnego – może dokonać korekty deklaracji VAT-7 i wykazać ww. transakcję jako eksport ze stawką podatku 0 proc.? »
ekspertka BCC ds. prawa pracy w zakresie zatrudniania cudzoziemców oraz własności intelektualnej
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »