Kategorie

Pasy bezpieczeństwa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brak pasów bezpieczeństwa w starym samochodzie oznacza że nie można nim jeździć? Na szczęście nie. Mimo wszystko kierowcy dotyczą ograniczenia.
Czy pasy z tyłu są obowiązkowe? Oczywiście. I przepisy w tym zakresie obowiązują od roku 1991! Jaka kara grozi za brak pasów? Sprawdźmy.
Kto nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa? Prawo przewiduje co najmniej kilka wyjątków. Te mają jednak przede wszystkim charakter... zawodowy!
Zapinanie pasów w ciąży 2021: czy przepisy zmieniły się? Czy w ciąży trzeba zapinać pasy? I jak zapinać pasy w ciąży?
Pasy są podstawowym system bezpieczeństwa montowanym w samochodzie i o ich zaletach dziś chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Co zatem się stanie, gdy któryś z pasażerów ich nie zapnie? Jazda bez pasów oznacza mandat!
Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej promują i nagradzają zdrowy styl życia, profilaktykę zdrowotną, a nawet prawidłowe zachowania i wzorcowe postawy na drodze. To opłaca się konsumentom i towarzystwom, i ubezpieczonym.
Polacy nadal niechętnie zapinają pasy bezpieczeństwa w autobusach. Utarte od lat przyzwyczajenie są trudne do przezwyciężenia. Zaledwie 44% z Nas używa pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy autokarem.
Czy zapinanie pasów w samochodzie ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy? Co na ten temat dowodzą statystyki z wypadków?
W opinii części kierowców pasażerowie, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa mają większe szanse przeżycia podczas wypadku. Czy to prawda?
Ponad 15 tys. Toyot RAV4 zarejestrowanych w Polsce musi wrócić do serwisu. Przyczyną jest niewłaściwy montaż tylnych pasów bezpieczeństwa.
Pasy bezpieczeństwa na niewiele się zdadzą w aucie, jeśli kierowca nie zajmie prawidłowej pozycji za kierownicą. Jak zatem zrobić to poprawnie i skutecznie?
Jak działają pasy bezpieczeństwa? Czemu służą? Skoda postanowiła wyjaśnić zasadę ich działania.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Zmienią się m.in. przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach oraz używania pasów bezpieczeństwa.
Mimo że przepisy ruchu drogowego nie określają w jaki sposób należy przewozić czworonogi w samochodzie za niewłaściwe przewożenie psa można dostać mandat.
W porównaniu do roku 2008, obecnie jedynie 6% więcej ankietowanych zapina pasy bezpieczeństwa. To wciąż dużo mniej niż w krajach bardziej od Polski rozwiniętych.
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa jest powszechnie znany, choć nie zawsze praktykowany. Są jednak sytuacje, w których pasażerowie auta bądź jego kierowca są zwolnieni z tego obowiązku.
Kara za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa zdaniem wielu osób dotyczy tylko kierowcy. Okazuje się, że nie jest to do końca prawdą.