Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu magazynowanie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące magazynowanie.
DSV Solutions inwestuje w sprzęt co-packingu
Aktualizacja: 12.12.2011
Firma DSV rozbudowuje w Kampinosie swój park maszynowy, inwestując w automatyczną pakowarkę oraz nowoczesny sprzęt do etykietowania. Usługi co-packingowe – przygotowywanie zestawów promocyjnych, dołączanie próbek czy przepakowywanie wyrobów gotowych – to standardowe oczekiwania klientów branży spożywczej czy kosmetycznej wobec operatorów logistycznych. »
Jaka jest wartość polskiego rynku palet
Aktualizacja: 12.12.2011
Niestety nie ma informacji o całkowitej wielkości produkcji produkcji palet. Trudno oszacować prawdziwą wartość rynku w Polsce. Ilość znajdujących się w obrocie palet zwrotnych typu EUR szacuje się na ok. 40-50 mln sztuk o wartości ok. 250 mln Euro. »
BHP w magazynie. Na co zwrócić uwagę
Aktualizacja: 23.05.2011
W związku z narastającą liczbą wypadków przy pracy na terenie magazynów warto przypomnieć podstawowe zasady przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie obiektów magazynowych. »
Jak eliminować ryzyko przy ręcznych pracach transportowych
Aktualizacja: 23.05.2011
Dzięki wykorzystaniu techniki w logistyce coraz mniejsze znaczenie mają ręczne prace transportowe. Są jednak sytuacje, w których nie da się ich całkowicie wyeliminować. Dlatego warto wiedzieć, jak w odpowiedni sposób zorganizować pracę, w jaki niezbędny sprzęt pomocniczy oraz środki ochrony indywidualnej należy wyposażyć pracowników. »
Magazyn w ewidencji środków trwałych
Aktualizacja: 23.05.2011
Jak właściwie wprowadzić do ewidencji zakupiony obiekt magazynowy na ogrodzonym, utwardzonym placu? Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 22 listopada 2010 r. (nr IPPB1/415-715/10-4/ES) »
Czy na placu można używać wózka widłowego bez osłon
Aktualizacja: 23.05.2011
Kilka razy w tygodniu wózek, zwykle używany wewnątrz obiektu, wykorzystywany jest do rozładunku towarów na zewnątrz magazynu. Czy powinniśmy taki wózek wyposażyć w kabinę z drzwiami bocznymi? »
Jak często dokonywać przeglądów regałów magazynowych?
Aktualizacja: 23.05.2011
W magazynach często dochodzi do mechanicznych uszkodzeń regałów. Ich najczęstszą przyczyną są maszyny (urządzenia) służące do transportu lub sam towar. Jak często i w jaki sposób powinno się kontrolować takie uszkodzenia? »
Kto może obsługiwać wózek widłowy?
Aktualizacja: 23.05.2011
Wózki jezdniowe z napędem silnikowym znajdują szerokie zastosowanie w transporcie wewnątrzzakładowym, budownictwie, handlu wielkopowierzchniowym i wielu innych branżach. Ich eksploatacja wiąże się z wieloma zagrożeniami, dlatego bardzo istotna jest znajomość i przestrzeganie obowiązujących przepisów bhp. »
Pracownik nieogrzewango magazynu ma prawo do dodatkowych przerw
Aktualizacja: 21.11.2011
Czy pracownicy magazynu, który jest nieogrzewany, mają (zimą, wczesną wiosną) prawo do dodatkowych przerw w pracy? Czy pracodawca powinien im zapewnić pomieszczenie do ogrzewania się i posiłek regeneracyjny? »
Jak rozliczać transakcje przy pobieraniu materiałów z magazynu konsygnacyjnego
Aktualizacja: 21.11.2011
Towary handlowe nabywamy od dostawcy unijnego. Ponieważ skala współpracy jest dość duża, rozważamy możliwość zorganizowania składu konsygnacyjnego w Polsce dla towarów unijnego dostawcy. Jak w takim przypadku powinny być rozliczane transakcje zakupu? Czy można dokonywać rozliczeń „pobranych” z magazynu towarów zbiorczo na koniec miesiąca czy każdorazowo? Jak ewidencjonować zmiany stanów magazynowych, jeśli to nasza firma będzie obsługiwała magazyn konsygnacyjny? Czy towary w nim zgromadzone będą ujmowane w naszych księgach? »
Co jest a co nie jest eksportem pośrednim
Aktualizacja: 21.11.2011
Wywóz towarów z zakładu producenta przez ich nabywcę spoza terytorium Wspólnoty na warunkach EXW należy zakwalifikować jako eksport pośredni. Przepisy ustawy o VAT w sposób jasny i niebudzący wątpliwości definiują pojęcie eksportu pośredniego i bezpośredniego, w związku z tym nie ma podstaw, aby sięgać do definicji eksportu zawartych we Wspólnotowym Kodeksie Celnym. »
Czy operator wózka musi pracować w kasku?
Aktualizacja: 20.11.2011
Czy operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym musi pracować w hełmie ochronnym? Na na jakie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy powinien powołać się specjalista ds. bhp, aby przekonać kierownictwo zakładu o obowiązku wyposażenia w kaski ochronne operatorów wózków jezdniowych? »
Consafe Logistics: Satt Store do zarządzania magazynem
Aktualizacja: 20.11.2011
System SattStore to oczywisty wybór w przypadku wszystkich rodzajów zautomatyzowanych lub ręcznie obsługiwanych systemów WMS. Jest wyposażony we wszystkie systemy do zarządzania i kontroli, których może sobie zażyczyć klient. System obsługuje wszystkie funkcje operatorskie w magazynie, począwszy od przyjmowania towarów, a skończywszy na ich wysyłce. »
Jak oznakować regały magazynowe?
Aktualizacja: 20.11.2011
Na terenie dwupoziomowego magazynu składowane są towary różnej wielkości i różnej ciężkości. Towary te są składowane na regałach w systemie pionowego składowania. Podczas kontroli PIP inspektor pracy wskazał nieprawidłowość polegającą na braku oznakowania regałów magazynowych. Wydał też nakaz natychmiastowego ich oznakowania. Jak powinny być oznakowane regały magazynowe? »
Jak postępować podczas rozładunku towaru przy użyciu żurawi
Aktualizacja: 08.11.2011
Operator żurawia samojezdnego rozpoczął rozładunek stalowych słupów. Po uniesieniu słupa nastąpiło jego rozchwianie, a następnie wypięcie się z zawiesia. Opadający i rozkołysany element uderzył pracownika w głowę. W wyniku obrażeń pracownik doznał poważnego urazu głowy. Jakich zasad powinien przestrzegać operator i pracownik, aby uniknąć tego typu wypadków? Czy sposób zachowania operatora dźwigu był prawidłowy przy założeniu, że poszkodowany miał lub nie miał założonego kasku? »