Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu eksploatacja. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące eksploatacja.
Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego
Aktualizacja: 16.12.2011
Ciągle parujące szyby mogą być przyczyną brudnego filtra przeciwpyłowego. Dobra widoczność, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dość wcześnie, ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. »
Jak walczyć z rdzą na tarczach hamulcowych?
Aktualizacja: 28.11.2011
Choć rdza na tarczach hamulcowych nie ma zasadniczego wpływu na skuteczność hamowania, to jednak mocno szpeci najładniejsze auto, a wielu niedoświadczonych kierowców może zniechęcić do zakupu samochodu. »
Czyszczenie parownika klimatyzacji
Aktualizacja: 24.11.2011
Regularne czyszczenie parownika klimatyzacji jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu, dlatego tę czynność powinniśmy przeprowadzać raz w roku. Na co zwrócić uwagę podczas czyszczenia klimatyzacji? »
Radzimy jak często należy wymieniać osuszacz
Aktualizacja: 06.04.2011
Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe zalety układu klimatyzacji samochodowej. Aby rzeczywiście układ klimatyzacji mógł nam to zagwarantować, potrzebne są sprawnie działające poszczególne jej elementy. Jednym z nich jest osuszacz. »
Jak działa hybrydowa świeca zapłonowa?
Aktualizacja: 06.04.2011
Nadzwyczaj cienka platynowa elektroda środkowa zmniejsza zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe i zapewnia optymalny zapłon mieszanki paliwowej. »
Podpowiadamy dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy
Aktualizacja: 06.04.2011
Przeciętnie po roku filtr kabinowy jest na tyle wypełniony, że przestaje on spełniać swoje funkcje ochronne przed obciążonym zanieczyszczeniami powietrzem ulicznym. Poniżej przedstawimy kilka argumentów przemawiających za regularną wymianą filtra. »
Jak wybrać dobry kondenser? – poradnik
Aktualizacja: 06.04.2011
Dokonując wyboru nowego podzespołu, należy zwrócić uwagę na producenta. Stosowanie zamienników bywa równoznaczne z krótką żywotnością produktu, a tym samym z dodatkowymi kosztami. »
Jak powinien zachowywać się pasażer?
Aktualizacja: 29.11.2010
Pasażer niewątpliwie może być dystraktorem dla kierowcy. Podpowiadamy, jak powinien się zachowywać, aby nie utrudniać prowadzenia samochodu, a wręcz pomagać kierującemu. »
Dlaczego zagłówki są takie ważne?
Aktualizacja: 29.11.2010
Zagłówek ma na celu ochronę kręgów szyjnych podczas ewentualnego zderzenia samochodu. Podpowiadamy, czemu jest on taki ważny i jak prawidłowo go ustawić. »
Jak wybrać silnik elektryczny?
Aktualizacja: 06.04.2011
Kiedy paliwo staje się co raz droższe i coraz częściej słyszymy o szkodliwym wpływie silników spalinowych na środowisko naturalne, być może warto pomyśleć o przebudowie swojego samochodu na elektryczny lub zakupie nowego, wyposażonego w elektryczny napęd. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni silnik. »
Pasażerowie a pasy bezpieczeństwa
Aktualizacja: 29.11.2010
Każdy, kto przebywa w samochodzie podczas jazdy powinien zapiąć pasy bezpieczeństwa. Pasażerowie jednak często o tym zapominają lub ignorują zalecenia kierowcy. Podpowiadamy, czym może skończyć się taka decyzja. »
Jak zoptymalizować spalanie w samochodzie hybrydowym?
Aktualizacja: 28.02.2012
Samochód hybrydowy może przynieść nam oszczędność, ale tylko wtedy, gdy wiemy, jak zoptymalizować spalanie. Podpowiadamy więc, jak obniżyć spalanie w samochodzie hybrydowym. »
Aktualizacja: 01.02.2012
Akumulator jest jedną z części samochodu, bez której niemożliwa jest praca wielu elementów, przede wszystkim silnika. W sprzyjających warunkach, akumulator należy wymieniać co najmniej raz na 5 lat, podpowiadamy więc, jak to zrobić samemu. »
Jak współdziałać z motocyklistami na drodze?
Aktualizacja: 18.10.2011
Ostatnio coraz częściej słyszy się, że motocykliści to utrapienie kierowców, a kierowcy motocyklistów. Brak porozumienia często jest przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. »
Aktualizacja: 03.09.2020
Każdy kierowca samochodu musi liczyć się z tym, że akumulator jego pojazdu może się rozładować i trzeba będzie go naładować z użyciem prostownika. Podpowiadamy, jak właściwie używać prostownika. »