| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie czasem > Rekompensata za pracę w nocy podczas zmiany czasu z zimowego na letni w Niedzielę Wielkanocną

Rekompensata za pracę w nocy podczas zmiany czasu z zimowego na letni w Niedzielę Wielkanocną

Zatrudniamy pracowników w systemie podstawowym czasu pracy na 3 zmiany (w godz. 6.00–14.00, 14.00–22.00 i 22.00–6.00). Czy w przypadku zmiany czasu z zimowego na letni, która nastąpi 27 marca 2016 r., pracownikom tym należy wypłacić wynagrodzenie również za jedną nieprzepracowaną godzinę wynikającą z przesunięcia czasu z godz. 2.00 na godz. 3.00?

Czy pracownikom pracującym w nocy podczas zmiany czasu przysługuje dodatek za pracę w nocy za 7 czy za 8 godzin? Czy pracownikom przysługuje rekompensata za pracę w święto, ponieważ 27 marca przypada Niedziela Wielkanocna? Pora nocna w zakładzie jest ustalona między godz. 22.00 a 6.00. Nie mamy żadnych uregulowań dotyczących godzin pracy w niedziele i święta.

Pracownikom pracującym w nocy podczas zmiany czasu z zimowego na letni powinni Państwo wypłacić wynagrodzenie również za nieprzepracowaną godzinę z powodu przesunięcia czasu. Nie przysługuje im natomiast rekompensata za pracę w święto i dodatek nocny za nieprzepracowaną godzinę z powodu przesunięcia czasu.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Biznes cały artykuł: Jaka rekompensata przysługuje za pracę w nocy podczas zmiany czasu z zimowego na letni w Niedzielę Wielkanocną

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rekompensata za pracę w nocy podczas zmiany czasu z zimowego na letni w Niedzielę Wielkanocną. /fot. Fotolia
Rekompensata za pracę w nocy podczas zmiany czasu z zimowego na letni w Niedzielę Wielkanocną. /fot. Fotolia

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK