REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak uzyskać granty dla przedsiębiorcy w Irlandii

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie
Jak uzyskać granty dla przedsiębiorcy w Irlandii
Jak uzyskać granty dla przedsiębiorcy w Irlandii

REKLAMA

REKLAMA

Prowadzenie działalności gospodarczej w Irlandii nie musi wiązać się z potrzebą posiadania znacznego kapitału początkowego. Pomóc mogą środki pochodzące od Investment and Development Agency (IDA Ireland). Jakie granty może uzyskać przedsiębiorca?

Granty na tworzenie miejsc pracy

Granty na tworzenie miejsc pracy są najbardziej powszechnym rodzajem pomocy inwestorom i ukierunkowane są na tych inwestorów, których zasadnicze koszty funkcjonowania związane są z tworzeniem pewnej ilości miejsc pracy, natomiast inwestycje w środki trwałe nie są tak znaczące (np. firmy świadczące szeroko pojęte usługi będące przedmiotem obrotu międzynarodowego). Granty te nie podlegają opodatkowaniu. Ich wysokość jest zatwierdzana osobno dla każdego nowopowstałego miejsca pracy i uzależniona jest od lokalizacji inwestycji, wartości inwestycji, rodzaju działalności i poziomu kwalifikacji wymaganych na nowym stanowisku pracy. Kwoty na jedno miejsce pracy mieszczą się w przedziale od €1.250,00 do € 12.500,00.

REKLAMA

Granty na szkolenia

Oferowane są również środki na pokrycie kosztów związanych ze szkoleniami pracowników. Można je uzyskać na pokrycie pensji osób szkolących się jak również na pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu pracowników na szkoleniu, zarówno na terenie Irlandii jak i poza jej granicami. Ponadto można się ubiegać o środki na pokrycie kosztów sprowadzenia wykładowców/ instruktorów na szkolenia do Irlandii.

Polecamy: Jak założyć firmę w Irlandii

Granty na zwiększenie potencjału badawczego firmy

W Irlandii oferowane są specjalne granty na zwiększenie potencjału firmy w zakresie badań i rozwoju poprzez zapewnienie koniecznej lokalizacji, sprzętu, pomieszczeń, materiałów, pensji pracowników oraz zakupu usług, w tym usług firm konsultingowych. Przeprowadzenie studium wykonalności czy też konieczność pozyskania technologii również uprawniają do ubiegania się o wspomniany grant.

Firmy zagraniczne działające w Irlandii są również uprawnione do ubiegania się o granty na R&D z funduszy UE w ramach VII Programu Ramowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Program Konkurencyjności Strategicznej (Strategic Competitiveness Programme)

Program ten jest skierowany do firm międzynarodowych posiadających swoje oddziały lub spółki zależne w Irlandii. Udzielone wsparcie ma zachęcić inwestorów międzynarodowych ze spółki matki do nadania strategicznego znaczenia spółce irlandzkiej, której są właścicielami.

Dostępne granty przewidują dofinansowanie do 50% wydatków na konsultacje lub/i szkolenia, do kwoty maksymalnej w wysokości € 25 000 na projekt.

Polecamy: Jak zarejestrować firmę w Irlandii

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA