reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak uzyskać granty dla przedsiębiorcy w Irlandii

Jak uzyskać granty dla przedsiębiorcy w IrlandiiProwadzenie działalności gospodarczej w Irlandii nie musi wiązać się z potrzebą posiadania znacznego kapitału początkowego. Pomóc mogą środki pochodzące od Investment and Development Agency (IDA Ireland). Jakie granty może uzyskać przedsiębiorca?

Granty na tworzenie miejsc pracy

Granty na tworzenie miejsc pracy są najbardziej powszechnym rodzajem pomocy inwestorom i ukierunkowane są na tych inwestorów, których zasadnicze koszty funkcjonowania związane są z tworzeniem pewnej ilości miejsc pracy, natomiast inwestycje w środki trwałe nie są tak znaczące (np. firmy świadczące szeroko pojęte usługi będące przedmiotem obrotu międzynarodowego). Granty te nie podlegają opodatkowaniu. Ich wysokość jest zatwierdzana osobno dla każdego nowopowstałego miejsca pracy i uzależniona jest od lokalizacji inwestycji, wartości inwestycji, rodzaju działalności i poziomu kwalifikacji wymaganych na nowym stanowisku pracy. Kwoty na jedno miejsce pracy mieszczą się w przedziale od €1.250,00 do € 12.500,00.

Granty na szkolenia

Oferowane są również środki na pokrycie kosztów związanych ze szkoleniami pracowników. Można je uzyskać na pokrycie pensji osób szkolących się jak również na pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu pracowników na szkoleniu, zarówno na terenie Irlandii jak i poza jej granicami. Ponadto można się ubiegać o środki na pokrycie kosztów sprowadzenia wykładowców/ instruktorów na szkolenia do Irlandii.

Polecamy: Jak założyć firmę w Irlandii

Granty na zwiększenie potencjału badawczego firmy

W Irlandii oferowane są specjalne granty na zwiększenie potencjału firmy w zakresie badań i rozwoju poprzez zapewnienie koniecznej lokalizacji, sprzętu, pomieszczeń, materiałów, pensji pracowników oraz zakupu usług, w tym usług firm konsultingowych. Przeprowadzenie studium wykonalności czy też konieczność pozyskania technologii również uprawniają do ubiegania się o wspomniany grant.

Firmy zagraniczne działające w Irlandii są również uprawnione do ubiegania się o granty na R&D z funduszy UE w ramach VII Programu Ramowego.

Program Konkurencyjności Strategicznej (Strategic Competitiveness Programme)

Program ten jest skierowany do firm międzynarodowych posiadających swoje oddziały lub spółki zależne w Irlandii. Udzielone wsparcie ma zachęcić inwestorów międzynarodowych ze spółki matki do nadania strategicznego znaczenia spółce irlandzkiej, której są właścicielami.

Dostępne granty przewidują dofinansowanie do 50% wydatków na konsultacje lub/i szkolenia, do kwoty maksymalnej w wysokości € 25 000 na projekt.

Polecamy: Jak zarejestrować firmę w Irlandii

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama