reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > ACTA - treść umowy

ACTA - treść umowy

Publikujemy pełną treść umowy ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement). ACTA to umowa handlowa, która dotyczy zwalczania obrotu towarami podrabianymi.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi. ACTA na celu wprowadzenie jednolitych międzynarodowych reguł, które będą dla UE pomocą w działaniach służących wyeliminowaniu naruszanie praw własności intelektualnej.

Autorzy umowy ACTA twierdzą, że naruszanie praw własności intelektualnej osłabia prowadzony zgodnie z prawem handel i konkurencyjność UE, co przekłada się negatywni na wzrost gospodarczy i zatrudnienie. ACTA zawiera aktualne przepisy dotyczące dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej, w tym przepisy w sprawie środków egzekucyjnych stosowanych w postępowaniu cywilnym, karnym, przy kontroli granicznej i w środowisku cyfrowym, przepisy w sprawie solidnych mechanizmów współpracy między stronami ACTA służących egzekwowaniu prawa, oraz w sprawie ustanowienia najlepszych praktyk w obszarze dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej.

Przeciwko umowie ACTA protestują internauci, którzy obawiają się cenzury i blokowania stron, z których korzystają.

Publikujemy pełną treść kontrowersyjnej umowy:

PEŁNA TREŚĆ UMOWY ACTA

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/. Za autentyczne uważa się wyłącznie przepisy prawne Unii Europejskiej opublikowane w papierowych wydaniach Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej .

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama