REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dodatkowe darmowe konta oszczędnościowe do rachunku

Marcin Cieszyński

REKLAMA

REKLAMA

Banki coraz dołączają do rachunków osobistych darmowe konta oszczędnościowe. Sprawdziliśmy, czy jest to opłacalne dla klienta.

Od początku roku trwa ostra walka banków o nasze konta osobiste. Spowodowane jest to wprowadzeniem rekomendacji ZBP o dobrych praktykach przy przenoszeniu rachunku z jednego banku do drugiego. Jedni obniżyli opłaty za prowadzenie kont, inni zaproponowali tanie konta z pakietami assistance. Część ofert zawiera w sobie również dodatkowe, darmowe konto oszczędnościowe. Pytanie czy warto skorzystać z promowanych pakietów jest więc jak najbardziej na czasie.

REKLAMA

Co daje pakiet

Niektóre z kont oszczędnościowych w ofercie pakietowej z kontem osobistym są przede wszystkim wyżej oprocentowane. Jako przykład możemy tutaj podać dbNET Konto Oszczędnościowe (równocześnie z rachunkiem dbNET – 4,25%, bez dbNET – 4,05%). W pakiecie Getin24 konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 4,75% (4,00% założone osobno). Konta osobiste dbNET i Getin24 ROR są prowadzone bezpłatnie, darmowe są również przelewy. Zyskujemy więc nie tylko możliwość wysokiego oprocentowania swoich środków na rachunkach oszczędnościowych, ale również tanie konto osobiste. Jedyny istotny koszt, z którym musimy się liczyć, to wypłaty z bankomatów w Getin ROR – bezpłatne są jedynie bankomaty Euronet , w BZ WBK i eCard zapłacimy 0,99 zł za wypłatę gotówki, a w pozostałych bankomatach 2% wartości od transakcji, minimum 5 zł. Dochodzi do tego również opłata za kartę debetową, o ile nie wykonaliśmy transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu – opłata za kartę wynosi wówczas 5 zł.

Nie przepłacaj! Porównaj i wybierz najtańsze konto!

Przelew wynagrodzenia daje dodatkowe pół procenta

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ING Bank Śląski oferuje możliwość prowadzenia Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct. Jeśli klient posiada konto Direct, na które regularnie przelewane jest wynagrodzenie (minimum 2000 zł w skali 2 miesięcy), wówczas oprocentowanie konta wzrasta ze standardowych dla Otwartego Konta Oszczędnościowego 3,25% do 3,75% (dla kwot poniżej 100 000 zł).

Tylko z kontem z osobistym

Inteligo proponuje swój rachunek oszczędnościowy jedynie posiadaczom konta osobistego. Samo konto oszczędnościowe jest zdecydowanie atrakcyjnie oprocentowane – 4,50% w skali roku. Konto możemy założyć przez serwis WWW (zakładka „Moje rachunki” lub „Lokaty”) oraz telefonicznie poprzez rozmowę z konsultantem.

Porównanie wybranych kont oszczędnościowychw pakiecie z kontem osobistym       
Bank
nazwa konta osobistego
(nazwa konta oszczędnościowego)
Kosztprowadzenia konta osobistegoKosztprowadzenia konta oszczędnościowegoOprocentowanieśrodków na koncie oszczędnościowymCzykonto jest w pakiecie z kontem osobistym?
Deutsche Bank
dbNET
(dbNET Konto Oszczędnościowe)
0 PLN
0 PLN
4,25%
Tak
Getin Bank
Rachunek ROR
(Rachunek TOP)
0 PLN0 PLN4,75%
Tak
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Direct
(Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct)
0 PLN
0 PLN
3,75%
Tak
InteligoKonto Inteligo
(rachunek oszczędnościowy)
4,99 PLN 
(opłata nie jest pobierana, jeśli średnie saldo rachunku wynosi więcejniż 99,99 zł )         
4,50%
Tak
mBank
eKONTO
(eMAX Plus)
0 PLN0 PLNod 3,79%do  4,90% Tak
(nieobowiązkowe)
Pekao SA
Eurokonta
(Rachunek oszczędnościowy "Dobry Zysk")
w zależnościod rodzaju konta
0 (patrzkoszt prowadzenia konta osobistego)
od 2,80 do 4%
Tak
Polbank EFG
Konto Samooszczędzające
0 PLN   
4,25%
Konto jestjednocześnie rachunkiem osobistym i oszczędzającym
Toyota Bank
Konto
osobiste
(Konto oszczędnościowe)
 0 PLN od 3,85% do 5,30%Tak

Zysk dla stałego klienta

Rachunek oszczędnościowy „Dobry Zysk” to oferta skierowana do klientów banku Pekao SA. Jest to o tyle interesująca pozycja, że jej oprocentowanie jest zależne od środków, które znajdują się na Eurokoncie. Może osiągnąć od 2,80% dla kwoty do 24 999 zł do 4,00% dla kwot powyżej 300 000 zł. Saldo poniżej 5 000 zł nie jest oprocentowane, czyli obowiązuje standardowe oprocentowanie dla danego typu Eurokonta – od 0,01% do 3,25% (Eurokonto Prestiżowe).

Konto, które samo oszczędza

Oferta Polbanku EFG – czyli Konto Samooszczędzające – to w rzeczywistości połączenie dwóch rachunków – osobistego i oszczędnościowego. Wszystkie wpływy na konto są automatycznie przekazywane na rachunek oszczędnościowy, gdzie podlegają oprocentowaniu 4,25% - już od pierwszej złotówki. Klient ustala kwotę, która ma się stale znajdować „pod ręką” na jego rachunku osobistym, na bieżące wydatki. Po wydaniu tej kwoty bank sam zadba o uzupełnienie środków do ustalonego limitu pod koniec dnia.

Czy to się opłaca

Jeżeli zastanawialiśmy się nad przeniesieniem swojego konta, powyższe propozycje warto rozważyć. Przede wszystkim nasze nadwyżki finansowe, ulokowane na koncie osobistym, są zazwyczaj bardzo nisko oprocentowane – tym samym tracisz możliwość ich pomnożenia. Prawdopodobnie oferty z dodatkiem w postaci konta oszczędnościowego staną się stałą propozycją banków. Dzięki atrakcyjnym ofertom 2 w 1 bankowcy liczą na zatrzymanie naszych oszczędności, a tym samym zwiększenie własnych zysków. Jeśli jednak zastanawiamy się jedynie nad ulokowaniem swoich nadwyżek finansowych, warto przyjrzeć się wyżej oprocentowanym lokatom terminowym, np. z dzienną kapitalizacją odsetek.

Kalkulator zysków z lokaty

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA