REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dodatkowe darmowe konta oszczędnościowe do rachunku

Marcin Cieszyński

REKLAMA

REKLAMA

Banki coraz dołączają do rachunków osobistych darmowe konta oszczędnościowe. Sprawdziliśmy, czy jest to opłacalne dla klienta.

Od początku roku trwa ostra walka banków o nasze konta osobiste. Spowodowane jest to wprowadzeniem rekomendacji ZBP o dobrych praktykach przy przenoszeniu rachunku z jednego banku do drugiego. Jedni obniżyli opłaty za prowadzenie kont, inni zaproponowali tanie konta z pakietami assistance. Część ofert zawiera w sobie również dodatkowe, darmowe konto oszczędnościowe. Pytanie czy warto skorzystać z promowanych pakietów jest więc jak najbardziej na czasie.

REKLAMA

Co daje pakiet

Niektóre z kont oszczędnościowych w ofercie pakietowej z kontem osobistym są przede wszystkim wyżej oprocentowane. Jako przykład możemy tutaj podać dbNET Konto Oszczędnościowe (równocześnie z rachunkiem dbNET – 4,25%, bez dbNET – 4,05%). W pakiecie Getin24 konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 4,75% (4,00% założone osobno). Konta osobiste dbNET i Getin24 ROR są prowadzone bezpłatnie, darmowe są również przelewy. Zyskujemy więc nie tylko możliwość wysokiego oprocentowania swoich środków na rachunkach oszczędnościowych, ale również tanie konto osobiste. Jedyny istotny koszt, z którym musimy się liczyć, to wypłaty z bankomatów w Getin ROR – bezpłatne są jedynie bankomaty Euronet , w BZ WBK i eCard zapłacimy 0,99 zł za wypłatę gotówki, a w pozostałych bankomatach 2% wartości od transakcji, minimum 5 zł. Dochodzi do tego również opłata za kartę debetową, o ile nie wykonaliśmy transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu – opłata za kartę wynosi wówczas 5 zł.

Nie przepłacaj! Porównaj i wybierz najtańsze konto!

Przelew wynagrodzenia daje dodatkowe pół procenta

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ING Bank Śląski oferuje możliwość prowadzenia Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct. Jeśli klient posiada konto Direct, na które regularnie przelewane jest wynagrodzenie (minimum 2000 zł w skali 2 miesięcy), wówczas oprocentowanie konta wzrasta ze standardowych dla Otwartego Konta Oszczędnościowego 3,25% do 3,75% (dla kwot poniżej 100 000 zł).

Tylko z kontem z osobistym

Inteligo proponuje swój rachunek oszczędnościowy jedynie posiadaczom konta osobistego. Samo konto oszczędnościowe jest zdecydowanie atrakcyjnie oprocentowane – 4,50% w skali roku. Konto możemy założyć przez serwis WWW (zakładka „Moje rachunki” lub „Lokaty”) oraz telefonicznie poprzez rozmowę z konsultantem.

Porównanie wybranych kont oszczędnościowychw pakiecie z kontem osobistym       
Bank
nazwa konta osobistego
(nazwa konta oszczędnościowego)
Kosztprowadzenia konta osobistegoKosztprowadzenia konta oszczędnościowegoOprocentowanieśrodków na koncie oszczędnościowymCzykonto jest w pakiecie z kontem osobistym?
Deutsche Bank
dbNET
(dbNET Konto Oszczędnościowe)
0 PLN
0 PLN
4,25%
Tak
Getin Bank
Rachunek ROR
(Rachunek TOP)
0 PLN0 PLN4,75%
Tak
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Direct
(Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct)
0 PLN
0 PLN
3,75%
Tak
InteligoKonto Inteligo
(rachunek oszczędnościowy)
4,99 PLN 
(opłata nie jest pobierana, jeśli średnie saldo rachunku wynosi więcejniż 99,99 zł )         
4,50%
Tak
mBank
eKONTO
(eMAX Plus)
0 PLN0 PLNod 3,79%do  4,90% Tak
(nieobowiązkowe)
Pekao SA
Eurokonta
(Rachunek oszczędnościowy "Dobry Zysk")
w zależnościod rodzaju konta
0 (patrzkoszt prowadzenia konta osobistego)
od 2,80 do 4%
Tak
Polbank EFG
Konto Samooszczędzające
0 PLN   
4,25%
Konto jestjednocześnie rachunkiem osobistym i oszczędzającym
Toyota Bank
Konto
osobiste
(Konto oszczędnościowe)
 0 PLN od 3,85% do 5,30%Tak

Zysk dla stałego klienta

Rachunek oszczędnościowy „Dobry Zysk” to oferta skierowana do klientów banku Pekao SA. Jest to o tyle interesująca pozycja, że jej oprocentowanie jest zależne od środków, które znajdują się na Eurokoncie. Może osiągnąć od 2,80% dla kwoty do 24 999 zł do 4,00% dla kwot powyżej 300 000 zł. Saldo poniżej 5 000 zł nie jest oprocentowane, czyli obowiązuje standardowe oprocentowanie dla danego typu Eurokonta – od 0,01% do 3,25% (Eurokonto Prestiżowe).

Konto, które samo oszczędza

Oferta Polbanku EFG – czyli Konto Samooszczędzające – to w rzeczywistości połączenie dwóch rachunków – osobistego i oszczędnościowego. Wszystkie wpływy na konto są automatycznie przekazywane na rachunek oszczędnościowy, gdzie podlegają oprocentowaniu 4,25% - już od pierwszej złotówki. Klient ustala kwotę, która ma się stale znajdować „pod ręką” na jego rachunku osobistym, na bieżące wydatki. Po wydaniu tej kwoty bank sam zadba o uzupełnienie środków do ustalonego limitu pod koniec dnia.

Czy to się opłaca

Jeżeli zastanawialiśmy się nad przeniesieniem swojego konta, powyższe propozycje warto rozważyć. Przede wszystkim nasze nadwyżki finansowe, ulokowane na koncie osobistym, są zazwyczaj bardzo nisko oprocentowane – tym samym tracisz możliwość ich pomnożenia. Prawdopodobnie oferty z dodatkiem w postaci konta oszczędnościowego staną się stałą propozycją banków. Dzięki atrakcyjnym ofertom 2 w 1 bankowcy liczą na zatrzymanie naszych oszczędności, a tym samym zwiększenie własnych zysków. Jeśli jednak zastanawiamy się jedynie nad ulokowaniem swoich nadwyżek finansowych, warto przyjrzeć się wyżej oprocentowanym lokatom terminowym, np. z dzienną kapitalizacją odsetek.

Kalkulator zysków z lokaty

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  Dlaczego opłaca się ponownie wykorzystywać, odnawiać lub odsprzedawać stare urządzenia elektroniczne?

  Współczesny rynek elektroniki użytkowej opiera się głównie na handlu nowym sprzętem w sieciach sprzedaży stacjonarnej i na platformach online. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się również recommerce (reverse commerce), czyli sprzedaż zakupionych produktów w celu ich ponownego wykorzystania, odnowienia, poddania recyklingowi lub odsprzedaży. Jakie zalety ma handel zwrotny? Komu i czemu służy? Czy ma szansę dalej się rozwijać? 

  Polskie firmy co roku wyrzucają do kosza miliony złotych! Recykling oprogramowania jest możliwy

  W zasobach wielu firm i instytucji publicznych zalegają niekiedy nawet setki sztuk niewykorzystywanych licencji wieczystych na oprogramowanie wartych dziesiątki, a czasem i setki tysięcy złotych. Nieliczne podmioty decydują się na ich odsprzedaż – a szkoda, bo to przedsięwzięcie nie tylko zgodne z prawem, ale i mogące stanowić jeden z elementów optymalizacji kosztowej działalności każdej organizacji.

  Będą przepisy regulujące zasady wykonywania działalności kosmicznej

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy o działalności kosmicznej. Nowa ustawa będzie regulowała m.in. zasady wykonywania działalności kosmicznej, jak również warunki i tryb wydawania zezwolenia na prowadzenie działalności kosmicznej. Działalność kosmiczna będzie mogła być wykonywana wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia udzielanego przez Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK).

  REKLAMA

  PIT kasowy coraz bliżej. Rząd chce w II kw. przyjąć projekt ustawy. Ale nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli wybrać PIT kasowy

  Kasowy PIT będą mogli wybrać przedsiębiorcy wykonujący działalność wyłącznie indywidualnie, jeżeli ich przychody z tej działalności w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły kwoty 500 tys. zł oraz przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Kasowego PIT nie będą mogli wybrać przedsiębiorcy, którzy prowadzą księgi rachunkowe.

  Od 2025 roku zapłacisz podatek dopiero gdy kontrahent zapłaci za fakturę. Uwzględnisz koszty, gdy za nie zapłacisz [kasowy PIT]

  Najprawdopodobniej w 2025 roku wejdą w życie przepisy wprowadzające tzw. kasowy PIT. Opublikowano już założenia nowelizacji wprowadzającej te przepisy. Co z nich wynika?

  Polska wystąpi z wnioskiem o zezwolenie na połów szprota w kwietniu. Chodzi o zapewnienie żywności ukraińskim żołnierzom

  Połów szprota w kwietniu na głębokości większej niż 65 m – to będzie przedmiotem wniosku polskiego rządu do Komisji Europejskiej. Argumentem za uwzględnieniem tego wniosku przez władze Unii Europejskiej ma być fakt, że łowiony przez polskich rybaków szprot stanowi podstawę wyżywienia ukraińskich żołnierzy walczących na froncie wojny z Rosją.

  Dominujący wspólnik sp. z o.o. nie podlega ubezpieczeniom społecznym jako jedyny wspólnik spółki – uchwała Sądu Najwyższego

  21 lutego 2024 r. Sąd Najwyższy (SN) podjął uchwałę (III UZP 8/23), w której stwierdził, że wspólnik dwuosobowej spółki z o.o. posiadający 99% udziałów (wspólnik dominujący) nie podlega ubezpieczeniom społecznym jako osoba prowadząca pozarolniczą działalność.

  REKLAMA

  Handel hurtowy i nowe zamówienia w przemyśle - co pokazują najnowsze dane GUS?

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o wynikach handlu hurtowego i nowych zamówieniach w przemyśle w styczniu 2024 roku.

  Ceny zbóż 2024 - koniec lutego. Ile kosztują pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień, owies, pszenżyto w Polsce i na giełdach światowych?

  Ile kosztują zboża na polskim rynku i w eksporcie w ostatniej dekadzie lutego 2024 roku? Jakie są ceny na giełdach światowych? Jakie ceny osiągają: pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień, owies, rzepak, pszenżyto? 

  REKLAMA