REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czekając na dane z rynku pracy w USA

Marek Rogalski
Marek Rogalski
Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W piątek rano złoty otworzył się bez większych zmian względem poziomów z czwartkowego wieczora. O godz. 9:35 euro było warte 4,1230 zł, a dolar 2,8890 zł. Z kolei za franka płacono 2,72 zł.

REKLAMA

Pewnym wsparciem dla naszej waluty może być dobre zachowanie się giełdy nowojorskiej, która czwartkowy handel zakończyła niewielkimi wzrostami. Zwyżki zostały utrzymane także w Azji, a zwłaszcza w Szanghaju, po wcześniejszym mocnym ruchu w górę o 5 proc. w czwartek rano. Zresztą chiński regulator ogłosił dzisiaj nowe, bardziej transparentne zasady dla inwestorów zagranicznych, co może pomóc utrzymać dobre nastroje także w poniedziałek. Na pozostałych rynkach inwestorzy będą z uwagą spoglądać na dzisiejsze odczyty Departamentu Pracy w USA o godz. 14:30.

REKLAMA

To będzie dzisiaj kluczowa publikacja. Dowiemy się ile etatów ubyło w sektorach pozarolniczych w sierpniu (oczekuje się, iż tylko 225 tys.), a także jak zmieniła się stopa bezrobocia. Po nieoczekiwanym jej spadku w lipcu, teraz spodziewany jest wzrost z 9,4 proc. do 9,5 proc. Jakiekolwiek większe wahnięcia w którąkolwiek ze stron, natychmiast przełożą się na kondycję dolara względem pozostałych walut, a także na poziom globalnego ryzyka, więc pośrednio także złotego. Rozpoczynające się dzisiaj dwudniowe spotkanie ministrów finansów państw grupy G-20 nie powinno mieć większego wpływu na rynek walut. O godz. 9:48 euro było warte 1,4280 USD.

EUR/PLN: Ostatnie dwa dni przynoszą pewne zaskoczenie, gdyż ruch wzrostowy z wtorku wcale nie jest kontynuowany. Jeżeli spadniemy dzisiaj do 4,10, to zostanie on całkowicie zanegowany. Tej nieco dziwnej sytuacji nie potwierdzają dzienne wskaźniki. W efekcie biorąc pod uwagę tradycyjne niespodzianki po publikacji danych z USA, możliwy jest dzisiaj powrót do 4,15.

REKLAMA

USD/PLN: Sytuacja podobna, jak w przypadku kursu euro w złotych. Utrzymywanie się notowań poniżej 2,90 biorąc pod uwagę ruch w górę z wtorku, jest zaskakujące. Zwłaszcza, iż scenariusz taki nie jest potwierdzany przez wskaźniki techniczne. W efekcie nie można wykluczyć ruchu w górę do 2,92-2,93 po publikacji danych z USA o godz. 14:30.

EUR/USD: Konsolidacja się przedłuża. Kształt wczorajszej świecy pokazuje jednak słabość strony popytowej. Niewykluczone, zatem ewentualny ruch do strefy 1,4300-1,4315 warto będzie wykorzystać do sprzedaży euro. Zwłaszcza, że po publikacji danych o godz. 14:30 mogłoby dojść do spadku w rejon 1,42. Za taką możliwością przemawiałyby wskaźniki techniczne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA