reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Który bank oferował najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w listopadzie?

Który bank oferował najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w listopadzie?

W listopadzie, podobnie jak w poprzednich miesiącach, dało się zaobserwować obniżkę marż kredytów hipotecznych, udzielanych w polskiej walucie. W przypadku przeważającej liczby kredytów marża zmniejszyła się o 1,7%, co oznacza spadek o 0,05 pp. w stosunku do października.

Mediana oprocentowania utrzymała się na niezmienionym poziomie 5,65%. Spowodowane jest to wzrostem stawki WIBOR wobec planowanych przez RPP podwyżek stóp procentowych.

Podobnie jak w listopadzie najlepszą ofertę w złotych posiadał ING Bank Śląski, który utrzymał swoje bezkonkurencyjne warunki kredytowania nieruchomości: oprocentowanie 5,10%, przy marży na poziomie 1,05%. Na kolejnych pozycjach nastąpiły już większe roszady. Drugie miejsce sprzed miesiąca utracił Alior Bank, który w bieżącym zestawieniu znalazł się tuż pod podium. Wyprzedziły go HSBC oraz Deutsche Bank. Ten ostatni, dzięki obniżce oprocentowania z 5,71% do 5,15%, znacznie poprawił swoją ofertę na polskim rynku kredytów hipotecznych.

Dowiedz się także: Dlaczego coraz łatwiej jest o kredyt hipoteczny?

Dużo więcej działo się na rynku kredytów walutowych, zwłaszcza kredytów w euro. Banki wyraźnie uczyniły obszar kredytów w euro głównym źródłem swojej rywalizacji, pozostawiając w cieniu kredyty w CHF. Mediana marży w euro spadła z 2,65% do 2,50%, a oprocentowania z 3,55% do 3,50%. Prawdopodobnie jest to efekt zbliżającego się wejścia w życie dalszej części Rekomendacji T. Z tego powodu banki konkurują o klientów, którzy chcą zaciągnąć kredyty walutowe jeszcze przed wejściem w życie nowych zapisów. W ofercie kredytów w CHF mamy do czynienia z pewnego rodzaju marazmem, gdyż na 7 banków, udzielających kredytów w tej walucie, aż w 5 przypadkach warunki nie uległy zmianie. Zróżnicowanie marż nastąpiło jedynie w 2 bankach z grupy BRE: mBanku i Multibanku. Zarówno marże jak i oprocentowanie wzrosły tam o 0,1 pp.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

W ubiegłym miesiącu najciekawszą promocję w ofercie kredytów w PLN zaproponował Deutsche Bank. Osoba, która zaciągnęła w tym banku kredyt hipoteczny, a dodatkowo otworzyła konto osobiste db Life i zagwarantowała, że regularnie będzie na nie wpływać jej wynagrodzenie, kwalifikowała się do obniżonej marży, wynoszącej 1,3%. Jeśli chodzi o ważniejsze zmiany na rynku kredytów walutowych, na uwagę zasługuje bank DnB Nord, który w zeszłym miesiącu wprowadził promocję kredytów hipotecznych „ Na szczytach”. Umożliwia ona uzyskanie marży w EUR już od 1,4%. Dodatkowo w pierwszym roku kredytowania marża wynosi 0%. Aby skorzystać z tej oferty, klient musi posiadać pakiet Personale lub Eksklusiv oraz kartę kredytową. Dla przykładu, w Pakiecie Personale przez 5 lat od uruchomienia kredytu klient ma obowiązek raz w miesiącu zasilać swoje konto kwotą co najmniej 5 tys. zł. Delikwent musi również wykupić jedno z ubezpieczeń: na życie, z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym lub inwestycyjne. Nowa promocja czyni ofertę Banku DnB Nord najlepszą na rynku.

Źródło: Tomasz Gołyś, Analityk Expandera

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama