REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Który bank oferował najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w listopadzie?

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W listopadzie, podobnie jak w poprzednich miesiącach, dało się zaobserwować obniżkę marż kredytów hipotecznych, udzielanych w polskiej walucie. W przypadku przeważającej liczby kredytów marża zmniejszyła się o 1,7%, co oznacza spadek o 0,05 pp. w stosunku do października.

Mediana oprocentowania utrzymała się na niezmienionym poziomie 5,65%. Spowodowane jest to wzrostem stawki WIBOR wobec planowanych przez RPP podwyżek stóp procentowych.

REKLAMA

Podobnie jak w listopadzie najlepszą ofertę w złotych posiadał ING Bank Śląski, który utrzymał swoje bezkonkurencyjne warunki kredytowania nieruchomości: oprocentowanie 5,10%, przy marży na poziomie 1,05%. Na kolejnych pozycjach nastąpiły już większe roszady. Drugie miejsce sprzed miesiąca utracił Alior Bank, który w bieżącym zestawieniu znalazł się tuż pod podium. Wyprzedziły go HSBC oraz Deutsche Bank. Ten ostatni, dzięki obniżce oprocentowania z 5,71% do 5,15%, znacznie poprawił swoją ofertę na polskim rynku kredytów hipotecznych.

Dowiedz się także: Dlaczego coraz łatwiej jest o kredyt hipoteczny?

Dużo więcej działo się na rynku kredytów walutowych, zwłaszcza kredytów w euro. Banki wyraźnie uczyniły obszar kredytów w euro głównym źródłem swojej rywalizacji, pozostawiając w cieniu kredyty w CHF. Mediana marży w euro spadła z 2,65% do 2,50%, a oprocentowania z 3,55% do 3,50%. Prawdopodobnie jest to efekt zbliżającego się wejścia w życie dalszej części Rekomendacji T. Z tego powodu banki konkurują o klientów, którzy chcą zaciągnąć kredyty walutowe jeszcze przed wejściem w życie nowych zapisów. W ofercie kredytów w CHF mamy do czynienia z pewnego rodzaju marazmem, gdyż na 7 banków, udzielających kredytów w tej walucie, aż w 5 przypadkach warunki nie uległy zmianie. Zróżnicowanie marż nastąpiło jedynie w 2 bankach z grupy BRE: mBanku i Multibanku. Zarówno marże jak i oprocentowanie wzrosły tam o 0,1 pp.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Karty kredytowe

W ubiegłym miesiącu najciekawszą promocję w ofercie kredytów w PLN zaproponował Deutsche Bank. Osoba, która zaciągnęła w tym banku kredyt hipoteczny, a dodatkowo otworzyła konto osobiste db Life i zagwarantowała, że regularnie będzie na nie wpływać jej wynagrodzenie, kwalifikowała się do obniżonej marży, wynoszącej 1,3%. Jeśli chodzi o ważniejsze zmiany na rynku kredytów walutowych, na uwagę zasługuje bank DnB Nord, który w zeszłym miesiącu wprowadził promocję kredytów hipotecznych „ Na szczytach”. Umożliwia ona uzyskanie marży w EUR już od 1,4%. Dodatkowo w pierwszym roku kredytowania marża wynosi 0%. Aby skorzystać z tej oferty, klient musi posiadać pakiet Personale lub Eksklusiv oraz kartę kredytową. Dla przykładu, w Pakiecie Personale przez 5 lat od uruchomienia kredytu klient ma obowiązek raz w miesiącu zasilać swoje konto kwotą co najmniej 5 tys. zł. Delikwent musi również wykupić jedno z ubezpieczeń: na życie, z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym lub inwestycyjne. Nowa promocja czyni ofertę Banku DnB Nord najlepszą na rynku.

Źródło: Tomasz Gołyś, Analityk Expandera

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA