| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Czy warto mieć konto bankowe z debetem?

Czy warto mieć konto bankowe z debetem?

Zamiast ubiegać się o kredyt gotówkowy, można założyć sobie tzw. „konto z debetem”, które umożliwia zaciągnięcie kredytu odnawialnego. Eksperci podkreślają, że takie kredyty są nisko oprocentowane. Czy to dobry sposób na zapewnienie sobie płynności finansowej?

Zazwyczaj kredyt odnawialny jest niżej oprocentowany niż gotówkowy. Oprocentowanie zwykle wynosi około 12-16% procent, a jego wysokość najczęściej ustalana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju konta, kwoty limitu, historii kredytowej oraz oceny zdolności kredytowej. Umowę przeważnie podpisuje się na rok. Jeśli ze strony klienta nie ma żadnych problemów z obsługą zadłużenia, banki zwykle automatycznie przedłużają umowę na kolejny rok.

Jeżeli posiadasz konto z kredytem odnawialnym i nie chciałbyś się z nim rozstawać, ale narzekasz na wysokie koszty prowadzenia rachunku, powinieneś zastanowić się nad przeniesieniem go do innego banku. Oprócz oszczędności w opłatach za użytkowanie konta, możesz również zyskać wyższy limit kredytowy i niższe oprocentowanie.

Jak dostać kredyt odnawialny?

To bardzo proste:
1. Składamy wniosek o kredyt odnawialny oraz przedstawiamy zaświadczenie o zarobkach. Niektóre banki tego nie wymagają, np. mBank zadowoli fakt, że posiadamy eKONTO, na które od co najmniej 6 miesięcy regularnie wpływa nasze wynagrodzenie.
2. Wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu kilku dni. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową i historię naszych zobowiązań kredytowych. Następnie otrzymamy decyzję o przyznaniu kredytu odnawialnego.

Sprawdź najlepsze konta i dobierz odpowiednie dla siebie!

Gdzie można dostać kredyt odnawialny na korzystnych warunkach?

Rachunki internetowe oferują możliwość otwarcia kredytu odnawialnego na tych samych lub nawet bardziej korzystnych warunkach niż w przypadku kont klasycznych czy z pakietem assistance. Bardzo korzystna jest propozycja kredytu odnawialnego w Deutsche Banku. Debet na popularnym w sieci koncie internetowym dbNET oprocentowany jest tylko na 12,99%. Do tego nic nie zapłacimy za prowadzenie rachunku, jeśli wykonamy jedną transakcję kartą debetową w miesiącu i posiadamy Konto Oszczędnościowe w pakiecie konto dbNET, o podwyższonym oprocentowaniu względem standardowej oferty.

Nordea Spektrum to również atrakcyjna oferta – nawet w pakiecie Brązowym oprocentowanie kredytu wynosi zaledwie 12%! Zainteresowanie może także wzbudzić propozycja Millennium, Dobre Konto, z oprocentowaniem ustalanym indywidualnie, wahającym się od 10 do 18% nominalnie.

Sprawdź aktualny ranking kredytów gotówkowych

Warto zwrócić uwagę na ofertę Alior Banku. Jeśli jest to nasz główny bank, zapłacimy tylko 5 zł za kartę i otrzymamy do wykorzystania szeroką ofertę niemal darmowego rachunku z nisko oprocentowanym (17%) limitem odnawialnym oraz pakietem usług assistance.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych Zdanowicz i Wspólnicy Sp.K.

Profesjonalista w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »