reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

W tym tygodniu szczyt G20

Aktualizacja: 30.03.2009

Można powiedzieć, że będzie to tydzień planów ratunkowych. Rynki spodziewają się, że w poniedziałek administracja prezydenta USA zadecyduje, co dalej z producentami aut. »

Rośnie odsetek kredytów spłacanych nieregularnie

Aktualizacja: 27.03.2009

A konkretnie kredytów hipotecznych. Odsetek kredytów spłacanych nieregularnie wzrósł na koniec lutego do 0,49 proc. z 0,24 proc. miesiąc wcześniej - podaje Puls Biznesu. »

Ostrzegawcze sygnały dla Brytyjczyków

Aktualizacja: 26.03.2009

Rząd brytyjski pierwszy raz od siedmiu lat nie zdołał sprzedać wszystkich oferowanych obligacji. Wskazuje to na niechęć względem gospodarki szczególnie ze strony zagranicznych inwestorów, którzy dysponują ograniczonymi środkami i wolą kierować je do najbardziej wiarygodnych emitentów. »

Deficyt budżetowy sięgnie 70% w marcu

Aktualizacja: 26.03.2009

Media przywołują konferencję prasową w Ministerstwie Finansów, na której dziennikarze usłyszeli, że w marcu deficyt budżetowy może sięgnąć 70 proc. planu. »

Czekamy na decyzję RPP

Aktualizacja: 25.03.2009

Ekonomiści nie mają raczej wątpliwości, co do tego czy Rada Polityki Pieniężnej obniży dziś stopy procentowe. Spodziewana głębokość cięcia to 25 pkt bazowych. »

Sprzedaż detaliczna i stopa bezrobocia

Aktualizacja: 24.03.2009

Ekonomiści spodziewają się, że sprzedaż detaliczna spadła w Polsce w lutym o 1 proc. rok do roku, a stopa bezrobocia wzrosła do 10,9 proc. z 10,5 proc. w styczniu. »

Przemysł w strefie euro na równi pochyłej

Aktualizacja: 20.03.2009

Rekordowo silny spadek produkcji przemysłowej w strefie euro – rok do roku produkcja zmniejszyła się o 17,3 proc. Mimo, że jest to odczyt bardziej optymistyczny niż szacował rynek, spadek jest najsilniejszy od początku prowadzenia notowań wskaźnika. »

Dzień trzech wiedźm na giełdzie

Aktualizacja: 20.03.2009

Dzień wygasania kontraktów terminowych i opcji (z powodu swojej nieprzewidywalności nazywany dniem trzech wiedźm) zbiega się w czasie z dniem wagarowicza i choć nie ma to żadnego znaczenia, to w przenośni być może uda się wiedźmy przegonić na wagary. »

Fed wyda 300 mld USD na obligacje rządu USA

Aktualizacja: 19.03.2009

Kupowanie obligacji przez bank rezerw federalnych USA to akcja bezprecedensowa i równoznaczna z uruchomieniem pras drukarskich. W reakcji na decyzję wzrosły ceny obligacji, notowania akcji oraz złota. »

Produkcja przemysłowa w Polsce

Aktualizacja: 18.03.2009

Ekonomiści spodziewają się, że produkcja przemysłowa spadła w lutym o 16,6 proc., po tym jak w styczniu jej spadek wyniósł 14,9 proc. Ceny produkcji mogły wzrosnąć o 3,5 proc. »

Dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w Polsce

Aktualizacja: 17.03.2009

Ekonomiści ankietowani przez ISB spodziewają się, że wynagrodzenia mogły wzrosnąć o 5,0 proc., a zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw spadło o 0,1 proc. »

Czy Fed wytoczy nowe działa

Aktualizacja: 16.03.2009

Dwudniowe posiedzenie Fed, które rozpocznie się we wtorek może okazać się przełomem w walce z kryzysem gospodarczym. W zakresie obniżania stóp już nic nie można zrobić, ponieważ są one w okolicach 0 proc. »

Tydzień pod znakiem wygasających kontraktów

Aktualizacja: 16.03.2009

Na początku tygodnia poznamy dane z rynku nieruchomości w USA oraz indeks wskaźników wyprzedzający koniunkturę w Stanach. O zakończeniu tygodnia mogą przesądzić wygasające w piątek kontrakty. »

Tydzień pod znakiem franka

Aktualizacja: 13.03.2009

Miniony tydzień przyniósł wyraźną ulgę właścicielom kredytów denominowanych w walutach obcych. Obniżka stóp procentowych przez SNB i zapowiedź interwencji na rynku walutowym wpłynęły na znaczne obniżenie rat. »

Szwajcaria tnie stopy, spada frank i raty kredytów

Aktualizacja: 12.03.2009

Bank centralny Szwajcarii obniżył dziś stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Dla kredytobiorców jednak, dużo większe znacznie ma spadek kursu franka wywołany zapowiedziami banku centralnego dotyczącymi interwencji walutowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama