REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Środki na działania typu B2B

Anna Wiśniewska
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Od 5 do 23 października 2009 r. przedsiębiorcy realizujący lub planujący współpracę biznesową opartą na rozwiązaniach elektronicznych mogą składać wnioski o wsparcie przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych związanych z rozwojem kontaktów międzybiznesowych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków o wsparcie ze środków Działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jest to już III w tym roku runda aplikacyjna, której budżet wynosi prawie 157 mln zł. Pomoc jest przeznaczona dla:

REKLAMA

• mikro,

• małych i

• średnich firm.

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy na podstawie umów realizują lub planują rozpocząć współpracę biznesową opartą na narzędziach elektronicznych z dwiema innymi firmami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pomoc jest przeznaczona na przedsięwzięcia o charakterze:

1) technicznym,

2) informatycznym lub

3) organizacyjnym,

- które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej.

Wnioski o dofinansowanie należy składać od 5 do 23 października 2009 r. w Regionalnej Instytucji Finansującej.

O wsparcie może ubiegać się firma, która planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy, opierając się na rozwiązanich elektronicznych, zwłaszcza przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje. Typowy projekt powinien obejmować integrację lub wdrażanie nowych systemów informatycznych mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami współpracujących przedsiębiorstw. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 2 lata. Przy czym przedsiębiorca, który otrzyma środki z Działania 8.2, musi zapewnić trwałość rezultatów projektu przez minimum 3 lata od jego zakończenia.

Na przyznanie pomocy mogą liczyć projekty, które m.in.:

1) biorą pod uwagę potrzeby wnioskodawcy oraz współpracujących z nim przedsiębiorców;

2) przyczyniają się do zwiększenia efektywności procesów biznesowych realizowanych pomiędzy współpracującymi firmami;

3) zastosują innowacyjne rozwiązania.

Wysokość pomocy nie może być niższa niż 20 tys. zł i wyższa niż 2 mln zł.

Ponieważ jest to już 3 runda aplikacyjna, można określić, jakie błędy najczęściej popełniają przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie z Działania 8.2 i czego powinni się wystrzegać:

• Podają niespójne wskaźniki we wniosku i biznesplanie, nie określają ich precyzyjnie bądź też wskaźniki nie są weryfikowalne, brak też metodologii ich wyliczania oraz ich weryfikacji.

• Nie zachowują zgodności treści zawartych w biznesplanie z zapisami we wniosku o dofinansowanie.

• Projekt nie ma znamion B2B, a często jest opisany jak B2C.

• Projekt nie jest zgodny ze potrzebami przedsiębiorcy i jego partnerów, albo wnioskodawcy ich nie opisują, bądź też projekt jest nieadekwatny do zidentyfikowanych potrzeb.

• Popełniają błędy w harmonogramie realizacji projektu: m.in. podają harmonogram nieczytelny, niespójny z treścią wniosku i/lub treścią biznesplanu.

• Podają budżet przeszacowany bądź niewłaściwie oszacowany oraz nieodpowiednio opisany (nie wiadomo, jakie i dokładnie na co poniosą wydatki).

• Wpisują do wniosku ogólnikowe sformułowania, nie wnoszące żadnej wartości merytorycznej, bądź powielają te same informacje w różnych punktach wniosku.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymają wsparcie w 3 rundzie aplikacyjnej Działania 8.2, mogą ubiegać się o zaliczki na realizację projektów. Wysokość zaliczki to 30% wartości dotacji, pozostała kwota wypłacana jest jako refundacja poniesionych kosztów co 2 do 6 miesięcy.

Anna Wiśniewska

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Twój Biznes
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  REKLAMA

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  Dlaczego opłaca się ponownie wykorzystywać, odnawiać lub odsprzedawać stare urządzenia elektroniczne?

  Współczesny rynek elektroniki użytkowej opiera się głównie na handlu nowym sprzętem w sieciach sprzedaży stacjonarnej i na platformach online. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się również recommerce (reverse commerce), czyli sprzedaż zakupionych produktów w celu ich ponownego wykorzystania, odnowienia, poddania recyklingowi lub odsprzedaży. Jakie zalety ma handel zwrotny? Komu i czemu służy? Czy ma szansę dalej się rozwijać? 

  Polskie firmy co roku wyrzucają do kosza miliony złotych! Recykling oprogramowania jest możliwy

  W zasobach wielu firm i instytucji publicznych zalegają niekiedy nawet setki sztuk niewykorzystywanych licencji wieczystych na oprogramowanie wartych dziesiątki, a czasem i setki tysięcy złotych. Nieliczne podmioty decydują się na ich odsprzedaż – a szkoda, bo to przedsięwzięcie nie tylko zgodne z prawem, ale i mogące stanowić jeden z elementów optymalizacji kosztowej działalności każdej organizacji.

  Będą przepisy regulujące zasady wykonywania działalności kosmicznej

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy o działalności kosmicznej. Nowa ustawa będzie regulowała m.in. zasady wykonywania działalności kosmicznej, jak również warunki i tryb wydawania zezwolenia na prowadzenie działalności kosmicznej. Działalność kosmiczna będzie mogła być wykonywana wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia udzielanego przez Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK).

  REKLAMA

  PIT kasowy coraz bliżej. Rząd chce w II kw. przyjąć projekt ustawy. Ale nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli wybrać PIT kasowy

  Kasowy PIT będą mogli wybrać przedsiębiorcy wykonujący działalność wyłącznie indywidualnie, jeżeli ich przychody z tej działalności w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły kwoty 500 tys. zł oraz przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Kasowego PIT nie będą mogli wybrać przedsiębiorcy, którzy prowadzą księgi rachunkowe.

  Od 2025 roku zapłacisz podatek dopiero gdy kontrahent zapłaci za fakturę. Uwzględnisz koszty, gdy za nie zapłacisz [kasowy PIT]

  Najprawdopodobniej w 2025 roku wejdą w życie przepisy wprowadzające tzw. kasowy PIT. Opublikowano już założenia nowelizacji wprowadzającej te przepisy. Co z nich wynika?

  REKLAMA