reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Unia Europejska przyznaje dotacje na targi i misje

Aktualizacja: 20.12.2007

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy - w ramach promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach - mogą ubiegać się o dofinansowanie ich udziału w targach i misjach zagranicznych. »

Jak założyć spółkę europejską, która będzie działała w Polsce i w UE

Aktualizacja: 14.12.2007

W krajach UE Polacy mogą prowadzić działalność gospodarczą nie tylko w formie jednoosobowej firmy. »

Reklamacja w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów

Aktualizacja: 06.12.2007

 Zdarza się, że towary dostarczane przez przedsiębiorców mają wady i są przez nabywców reklamowane. Dotyczy to również przypadków, gdy klientami polskich podatników są podmioty unijne z innych państw członkowskich, a więc gdy dostawy reklamowanych towarów stanowią dla polskich podatników wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów. »

O jakie fundusze mogą ubiegać się przedsiębiorcy w Irlandii

Aktualizacja: 03.12.2007

Irlandia aktywnie realizuje programy współfinansowane z Unii Europejskiej wspierające przedsiębiorców działających w tym kraju. O jakie fundusze może ubiegać się polski przedsiębiorca działający w Irlandii? »

Jak określić wielkość przedsiębiorstwa przy ubieganiu się o dotacje

Aktualizacja: 03.12.2007

Przedsiębiorcy mikro, mali i średni (MSP) otrzymają zdecydowaną większość środków z funduszy unijnych na lata 2007-2013 przeznaczonych dla przedsiębiorców m.in. na wzrost innowacyjności i nowe inwestycje. Jak prawidłowo określić, czy firma, która planuje ubiegać się o dotację, jest mikro, małym czy średnim przedsiębiorcą? »

Działalność gospodarcza i system podatkowy w Irlandii

Aktualizacja: 03.12.2007

Zachętą do podejmowania pracy w Irlandii, w tym także prowadzenia działalności gospodarczej, mogą być niskie podatki w tym kraju. Stawka CIT wynosi 12,5 proc. Natomiast PIT płacony jest według stawek 20 lub 41proc., choć przy wysokich progach podatkowych. »

Wsparcie dla firm z funduszy unijnych

Aktualizacja: 28.11.2007

 Czy można dostać dotację na wymianę urządzeń lub maszyn w zakładzie produkcyjnym? »

Czy bez własnych środków finansowych można zrealizować projekt unijny

Aktualizacja: 27.11.2007

Dotacja nie stanowi wsparcia dla podmiotów mających na przykład problemy finansowe. Czy możliwe jest sfinansowanie ze środków unijnych całości projektu? »

Przedsiębiorca musi się dobrze przygotować do starań o dotację z Unii

Aktualizacja: 26.11.2007

Przedsiębiorca myślący o pozyskaniu dotacji z funduszy unijnych powinien już teraz rozpocząć przygotowanie projektu. Jeśli nie zrobi tego odpowiednio wcześniej, ma nikłe szanse na pozyskanie unijnych pieniędzy. »

Dotacje na usługi doradcze i inwestycje w ramach programów regionalnych

Aktualizacja: 23.11.2007

W związku ze zbliżającym się ostatecznym zatwierdzeniem szesnastu regionalnych programów operacyjnych (RPO) i planowanym rozpoczęciem przyjmowania wniosków o dofinansowanie Minister Rozwoju Regionalnego wydał dwa rozporządzenia dotyczące udzielania firmom pomocy regionalnej na usługi doradcze oraz na inwestycje. Regulują one przeznaczenie, warunki i tryb udzielania pomocy przedsiębiorcom. »

Jak założyć firmę w Hiszpanii

Aktualizacja: 21.11.2007

Hiszpania ma prosty i przyjazny dla firm system podatkowy. Obciążenia przedsiębiorcy podatkami są porównywalne z występującymi w Polsce. Założenie firmy trwa ok. 6-8 tygodni, a koszt z tym związany to około 1,4 tys. euro. »

Jak zdobyć dotacje na inwestycje z funduszy strukturalnych 2007-2013

Aktualizacja: 20.11.2007

Jestem właścicielką niewielkiej firmy produkcyjno-usługowej. Siedziba firmy znajduje się w Bydgoszczy. Chciałabym pozyskać środki z funduszy strukturalnych na unowocześnienie technologii produkcji i modernizację maszyn. Rozważam także możliwość zwiększenia produkcji i zatrudnienia dodatkowych pracowników. Wiem, że w latach 2004-2006 była możliwość uzyskania dofinansowania na inwestycje przez małe firmy. Czy obecnie także będzie można pozyskać tego typu dotacje? Jakim programem warto się zainteresować? »

Jak przedsiębiorca może uzyskać wsparcie finansowe w Hiszpanii

Aktualizacja: 20.11.2007

Hiszpania oferuje wiele zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców, które mają na celu pobudzenie produktywności i innowacyjności gospodarki. Co trzeba zrobić, aby taką pomoc otrzymać? »

Zaliczka dla przedsiębiorcy

Aktualizacja: 16.11.2007

 Przedsiębiorca na początku musi pokryć z własnych środków wszystkie wydatki w ramach projektu unijnego. To powoduje, że jest zmuszony do zaciągania kredytów na jego finansowanie, a dopiero z opóźnieniem otrzymuje refundację poniesionych kosztów. Uzyskałem informację, że teraz przedsiębiorca może starać się o zaliczkę. Na jakich zasadach można się o nią ubiegać? »

Jakie prawa ma przedsiębiorca, jeśli nie dostanie unijnej dotacji

Aktualizacja: 15.11.2007

Czy można odwołać się od decyzji odmawiającej przyznania wsparcia ze środków unijnych? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama