reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Estonii

Aktualizacja: 18.02.2008

W Estonii przyjęte stawki podatkowe są dookreślone do 2011 roku. Przyjęte stawki zarówno w podatku dochodowym od osób prawnych, jak i osób fizycznych będą stopniowo obniżane do 18 proc. w 2011 roku. »

Warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Belgii

Aktualizacja: 13.02.2008

Przedsiębiorcy, chcący rozpocząć działalność gospodarczą w Belgii, powinni pamiętać o złożonej strukturze administracyjnej, tj. pięciu lokalnych rządach oraz rządzie federalnym. Istotne znaczenie ma również fakt, iż w Belgii, w zależności od regionów lub wspólnot językowych, obowiązują 3 języki oficjalne: niderlandzki, francuski i niemiecki. Ma to znaczenie m.in. przy dokonywaniu tłumaczenia dokumentów składanych przy rejestracji działalności gospodarczej w poszczególnych regionach (Flandrii, Walonii, Regionie Stołecznym-Brukseli). »

Czy można sfinansować inwestycje i szkolenia z jednej dotacji

Aktualizacja: 08.02.2008

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie realizacji przedsięwzięć w ramach kilku Programów Operacyjnych; m.in. Kapitał Ludzki, Innowacyjna Gospodarka. Poszczególne programy finansowane są wyłącznie z jednego funduszu - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) lub Funduszu Spójności. Jednym z wyjątków jest wprowadzenie możliwości tzw. cross-finansing. Co kryje się za tym pojęciem? »

Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć włoscy przedsiębiorcy

Aktualizacja: 07.02.2008

Przedsiębiorcy planujący inwestycje na terenie Włoch mają do dyspozycji duży wachlarz form pomocy publicznej (dotacje, pożyczki preferencyjne, ulgi podatkowe, gwarancje), oferowanych zarówno na szczeblu centralnym, jak i w ramach poszczególnych włoskich regionów. Jak starać się o taką pomoc? »

Na czym polega status Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego (AEO)

Aktualizacja: 06.02.2008

Od 1 stycznia 2008 r. we wszystkich państwach Unii Europejskiej wprowadzona została nowa instytucja prawa celnego - Upoważniony Podmiot Gospodarczy (AEO). Kto może ubiegać się o ten status? »

Jak założyć firmę we Włoszech

Aktualizacja: 04.02.2008

Przedsiębiorcy działający we Włoszech poza opłacaniem podatków dochodowych muszą też płacić dodatkowy podatek od działalności produkcyjnej. Jego wysokość wynosi 3,9 proc. od produkcji netto. »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą z pomocą Programu Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 29.01.2008

Pomoc, jaką będzie można otrzymać z Programu Kapitał Ludzki w perspektywie lat 2007-2013, obejmuje nie tylko szkolenia dla bezrobotnych, wsparcie edukacji czy promowanie równości społecznej. Osoby fizyczne, które mają zamiar rozpocząć działalność gospodarczą, będą mogły ubiegać się o pomoc finansową. Jakie mają możliwości? »

Innowacyjnej inwestycji łatwiej uzyskać unijne wsparcie

Aktualizacja: 25.01.2008

Od tego, jak bardzo będzie innowacyjna inwestycja, może zależeć, czy firma dostanie dotacje - taka zasada powinna przyświecać przedsiębiorcom, którzy przygotowują się do aplikowania o fundusze unijne. »

Ograniczone dotacje na zakup samochodów

Aktualizacja: 24.01.2008

Z możliwości uzyskania dotacji na zakup samochodu zostały wyłączone firmy transportowe. Dla pozostałych przedsiębiorców są one dostępne, jeśli ubiegająca się o dotację firma spełni kilka warunków. »

Na jakie fundusze strukturalne może liczyć przedsiębiorca w Finlandii

Aktualizacja: 24.01.2008

W najbliższych latach Finlandia będzie dysponowała funduszami strukturalnymi w wysokości ok. 1,7 mld euro, z czego 360 mln euro przeznaczonych zostanie dla Finlandii Wschodniej. Dodatkowo, z uwagi na niewielkie zaludnienie we Wschodniej i Północnej Finlandii, na wsparcie dla tych regionów zostanie przeznaczona kwota w wysokości 359 mln euro: 186 mln euro dla Finlandii Wschodniej oraz 173 mln euro dla Finlandii Północnej. Jak można taką pomoc otrzymać w Finlandii? »

Jak założyć niemiecką spółkę z o.o.

Aktualizacja: 22.01.2008

Zakładając spółkę z o.o. w Niemczech, trzeba brać pod uwagę aspekt czasowy. Przygotowanie i tłumaczenie dokumentów, uchwała wspólników wymagana do udzielenia pełnomocnictwa mogą zająć sporo czasu i pokrzyżować starannie przygotowany harmonogram. »

Jak założyć firmę w Finlandii

Aktualizacja: 21.01.2008

Podatnicy, którzy chcieliby prowadzić biznes w Finlandii, od osiąganych dochodów będą musieli zapłacić PIT w wysokości od 9 do 32 proc. Gdy w grę będą wchodzić większe przedsięwzięcia, trzeba liczyć się z zapłatą 26-proc. CIT. »

Jak wykorzystać leasing przy inwestycji z udziałem funduszy unijnych

Aktualizacja: 17.01.2008

Oszczędność czasu, prostsze procedury weryfikacji klienta powodują, że leasing coraz częściej wygrywa z tradycyjnym kredytem bankowym. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że czas oczekiwania na decyzję o możliwości zawarcia umowy leasingowej może zamknąć się w godzinie, to forma ta jawi się jako bardzo atrakcyjne źródło finansowania. Jak więc przygotować się do aplikowania o unijne środki w sytuacji, gdy jesteśmy klientem firmy leasingowej? »

Zasady tworzenia projektów inwestycyjnych

Aktualizacja: 11.01.2008

Już dziś wiadomo, że dla przedsiębiorców będą wkrótce dostępne unijne dotacje w ramach kilku programów operacyjnych przygotowanych na lata 2007-2013. W zależności od rodzaju planowanych do przeprowadzenia inwestycji oraz od ich wartości i lokalizacji firmy będą aplikować do Regionalnych Programów Operacyjnych opracowanych oddzielnie dla każdego województwa, do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. »

O jaką pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy działający w Danii

Aktualizacja: 08.01.2008

W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc finansową ze środków unijnych. O jakie fundusze można starać się prowadząc działalność w Danii? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Intelligence Dwumiesięcznik

Business Intelligence to nowy punkt widzenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama