reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Na czym polega status Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego (AEO)

Aktualizacja: 06.02.2008

Od 1 stycznia 2008 r. we wszystkich państwach Unii Europejskiej wprowadzona została nowa instytucja prawa celnego - Upoważniony Podmiot Gospodarczy (AEO). Kto może ubiegać się o ten status? »

Jak założyć firmę we Włoszech

Aktualizacja: 04.02.2008

Przedsiębiorcy działający we Włoszech poza opłacaniem podatków dochodowych muszą też płacić dodatkowy podatek od działalności produkcyjnej. Jego wysokość wynosi 3,9 proc. od produkcji netto. »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą z pomocą Programu Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 29.01.2008

Pomoc, jaką będzie można otrzymać z Programu Kapitał Ludzki w perspektywie lat 2007-2013, obejmuje nie tylko szkolenia dla bezrobotnych, wsparcie edukacji czy promowanie równości społecznej. Osoby fizyczne, które mają zamiar rozpocząć działalność gospodarczą, będą mogły ubiegać się o pomoc finansową. Jakie mają możliwości? »

Innowacyjnej inwestycji łatwiej uzyskać unijne wsparcie

Aktualizacja: 25.01.2008

Od tego, jak bardzo będzie innowacyjna inwestycja, może zależeć, czy firma dostanie dotacje - taka zasada powinna przyświecać przedsiębiorcom, którzy przygotowują się do aplikowania o fundusze unijne. »

Ograniczone dotacje na zakup samochodów

Aktualizacja: 24.01.2008

Z możliwości uzyskania dotacji na zakup samochodu zostały wyłączone firmy transportowe. Dla pozostałych przedsiębiorców są one dostępne, jeśli ubiegająca się o dotację firma spełni kilka warunków. »

Na jakie fundusze strukturalne może liczyć przedsiębiorca w Finlandii

Aktualizacja: 24.01.2008

W najbliższych latach Finlandia będzie dysponowała funduszami strukturalnymi w wysokości ok. 1,7 mld euro, z czego 360 mln euro przeznaczonych zostanie dla Finlandii Wschodniej. Dodatkowo, z uwagi na niewielkie zaludnienie we Wschodniej i Północnej Finlandii, na wsparcie dla tych regionów zostanie przeznaczona kwota w wysokości 359 mln euro: 186 mln euro dla Finlandii Wschodniej oraz 173 mln euro dla Finlandii Północnej. Jak można taką pomoc otrzymać w Finlandii? »

Jak założyć niemiecką spółkę z o.o.

Aktualizacja: 22.01.2008

Zakładając spółkę z o.o. w Niemczech, trzeba brać pod uwagę aspekt czasowy. Przygotowanie i tłumaczenie dokumentów, uchwała wspólników wymagana do udzielenia pełnomocnictwa mogą zająć sporo czasu i pokrzyżować starannie przygotowany harmonogram. »

Jak założyć firmę w Finlandii

Aktualizacja: 21.01.2008

Podatnicy, którzy chcieliby prowadzić biznes w Finlandii, od osiąganych dochodów będą musieli zapłacić PIT w wysokości od 9 do 32 proc. Gdy w grę będą wchodzić większe przedsięwzięcia, trzeba liczyć się z zapłatą 26-proc. CIT. »

Jak wykorzystać leasing przy inwestycji z udziałem funduszy unijnych

Aktualizacja: 17.01.2008

Oszczędność czasu, prostsze procedury weryfikacji klienta powodują, że leasing coraz częściej wygrywa z tradycyjnym kredytem bankowym. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że czas oczekiwania na decyzję o możliwości zawarcia umowy leasingowej może zamknąć się w godzinie, to forma ta jawi się jako bardzo atrakcyjne źródło finansowania. Jak więc przygotować się do aplikowania o unijne środki w sytuacji, gdy jesteśmy klientem firmy leasingowej? »

Zasady tworzenia projektów inwestycyjnych

Aktualizacja: 11.01.2008

Już dziś wiadomo, że dla przedsiębiorców będą wkrótce dostępne unijne dotacje w ramach kilku programów operacyjnych przygotowanych na lata 2007-2013. W zależności od rodzaju planowanych do przeprowadzenia inwestycji oraz od ich wartości i lokalizacji firmy będą aplikować do Regionalnych Programów Operacyjnych opracowanych oddzielnie dla każdego województwa, do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. »

O jaką pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy działający w Danii

Aktualizacja: 08.01.2008

W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc finansową ze środków unijnych. O jakie fundusze można starać się prowadząc działalność w Danii? »

W Danii urzędnicy pomagają założyć firmę

Aktualizacja: 07.01.2008

Polscy przedsiębiorcy, którzy chcą działać na rynku duńskim, mogą skorzystać z pomocy urzędników przy otwieraniu biznesu. Jednak system podatkowy jest skomplikowany, a stawki podatkowe dużo wyższe niż w Polsce. »

Jak wykorzystać leasing przy inwestycji współfinansowanej przez Unię

Aktualizacja: 04.01.2008

Leasing w nowoczesnych przedsiębiorstwach jest podstawową formą finansowania zakupów środków trwałych i to nie tylko samochodów, ale również maszyn, urządzeń, wartości niematerialnych i prawnych oraz nieruchomości. »

Banki pomagają pozyskać środki z unijnych funduszy

Aktualizacja: 03.01.2008

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw sięga po środki z pomocy Unii Europejskiej. Banki chętnie współpracują przy wykorzystywaniu przez firmy takiej pomocy. »

Unijne środki mogą wspomagać planowane inwestycje

Aktualizacja: 20.12.2007

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z unijnych dotacji, nie musi iść do banku po kredyt. Jeśli inwestycja na to pozwala, z pomocą może przyjść firma leasingowa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama