| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Kopia bezpieczeństwa rejestru (Windows)

Kopia bezpieczeństwa rejestru (Windows)

Rejestr Windows to "mózg" całego systemu. Tam zapisane są wszystkie dane konfiguracyjne, ustawienia, programy. Dlatego przed jego konfiguracją należy obowiązkowo wykonać kopię bezpieczeństwa, aby nie narazić się na uszkodzenie systemu i utratę danych.

1. Uruchom Edytor rejestru, w tym celu wejdź START -> Uruchom i wpisz regedit.

2. Z menu Rejestr wybierz Eksportuj plik Rejestru... Jako miejsce umieszczenia kopii wskaż pulpit. W polu Zakres eksportu wybierz Wszystko.

3. Podaj nazwę pliku eksportu, najlepiej z datą. Nie powinna przekraczać 8 znaków i zawierać znaków specjalnych (spacje, kropki itp.), np. 02_02.reg. To na wypadek, gdybyś musiał odtwarzać rejestr z poziomu DOS'a.

4. Po kliknięciu Zapisz na pulpicie pojawi się plik eksportu. W przyszłości klikając nań dwókrotnie, będziesz mógł przywrócić stan Rejestru z tego konkretnego momentu. Może to się przydać, gdy na przykład nie poprawnie wykonując jakieś wskazówki, uszkodzisz Rejestr.

5. Jeśli natomiast w wyniku modyfikacji Windows nie chce się uruchomić, rejestr trzeba przywrócić z poziomu wiersza poleceń. Podczas startu przytrzymaj klawisz F8 i z menu które się ukaże wybierz Wiersz poleceń. Następnie wpisz polecenie: regedit /c c:\windows\pulpit\02_02.reg, gdzie "02_02.reg" jest nazwą pliku eksportu.

Pamiętaj jednak, że po przywróceniu rejestru niektóre programy zainstalowane po wykonaniu ostatniej kopii zapasowej mogą przestać działać. Najlepiej więc wykonuj kopię po każdej poprawnej modyfikacji Rejestru.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »