reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Kopia bezpieczeństwa rejestru (Windows)

Kopia bezpieczeństwa rejestru (Windows)

Rejestr Windows to "mózg" całego systemu. Tam zapisane są wszystkie dane konfiguracyjne, ustawienia, programy. Dlatego przed jego konfiguracją należy obowiązkowo wykonać kopię bezpieczeństwa, aby nie narazić się na uszkodzenie systemu i utratę danych.

1. Uruchom Edytor rejestru, w tym celu wejdź START -> Uruchom i wpisz regedit.

2. Z menu Rejestr wybierz Eksportuj plik Rejestru... Jako miejsce umieszczenia kopii wskaż pulpit. W polu Zakres eksportu wybierz Wszystko.

3. Podaj nazwę pliku eksportu, najlepiej z datą. Nie powinna przekraczać 8 znaków i zawierać znaków specjalnych (spacje, kropki itp.), np. 02_02.reg. To na wypadek, gdybyś musiał odtwarzać rejestr z poziomu DOS'a.

4. Po kliknięciu Zapisz na pulpicie pojawi się plik eksportu. W przyszłości klikając nań dwókrotnie, będziesz mógł przywrócić stan Rejestru z tego konkretnego momentu. Może to się przydać, gdy na przykład nie poprawnie wykonując jakieś wskazówki, uszkodzisz Rejestr.

5. Jeśli natomiast w wyniku modyfikacji Windows nie chce się uruchomić, rejestr trzeba przywrócić z poziomu wiersza poleceń. Podczas startu przytrzymaj klawisz F8 i z menu które się ukaże wybierz Wiersz poleceń. Następnie wpisz polecenie: regedit /c c:\windows\pulpit\02_02.reg, gdzie "02_02.reg" jest nazwą pliku eksportu.

Pamiętaj jednak, że po przywróceniu rejestru niektóre programy zainstalowane po wykonaniu ostatniej kopii zapasowej mogą przestać działać. Najlepiej więc wykonuj kopię po każdej poprawnej modyfikacji Rejestru.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama