| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak utrzymać porządek w kliencie pocztowym Outlook Express

Jak utrzymać porządek w kliencie pocztowym Outlook Express

Segregowanie przychodzącej poczty oraz ustalanie reguł dla wiadomości to podstawowe metody porządkowania archiwum konta pocztowego. Pokażemy jak to zrobić w programie pocztowym Outlook Express.

1. Wybierz warunki dla tej reguły. Pole pozwala wybrać warunek, którego spełnienie oznacza uruchomienie reguły przekierowania wiadomości. Na liście znajduje się kilka pozycji do wyboru. Oczywiście, możesz wybrać kilka warunków. W tym przypadku skupimy się na przekierowaniu nowej wiadomości od określonego nadawcy do konkretnego katalogu. Zaznaczamy zatem pierwszy warunek Kiedy w polu Od znajdują się osoby.

2. Opis reguły. Przechodzimy do trzeciego okna, w którym klikamy niebieski odnośnik o nazwie znajdują się osoby. Pojawi się okno, w którym można wpisać adres e-mail nadawcy wiadomości lub wybrać go z książki adresowej.

3. Wybierz akcję dla tej reguły. Drugie okno pozwala zdefiniować konkretne działanie podejmowane po identyfikacji nadawcy. W tym wypadku zaznaczamy pierwszą akcję, czyli Przenieś ją do folderu. W kolejnym oknie wskazujemy katalog.

4. Nazwa reguły. Jeśli będziesz tworzył większą liczbę reguł, warto nadać jej czytelną nazwę, aby łatwo było ją rozpoznać na liście reguł. Po zakończeniu procesu konfiguracji reguła pojawi się na liście. Możesz ją tam w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Jabłoński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK