REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5 najlepszych aplikacji biznesowych

5 najlepszych aplikacji biznesowych /fot. Fotolia
5 najlepszych aplikacji biznesowych /fot. Fotolia
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie biznesu. Uproszczenie różnorodnych zadań zdaje się być w tym przypadku na wagę złota – dlatego tak cenne mogą okazać rozwiązania oraz narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy i usprawniające procesy z tym związane. A mając telefon w ręce, można wykorzystać jeszcze go do innych celów, niż rozmów telefonicznych, czy korzystania z internetu. Właśnie tu z pomocą mogą przyjść…aplikacje!

To dlatego aplikacje podbiły świat

Większość z nas jest już zaznajomiona z różnymi rodzajami aplikacji – w końcu korzystanie z nich bywa naprawdę pomocne, a ostatnio coraz bardziej popularne. W odpowiedzi na wzrastającą liczbę użytkowników urządzeń mobilnych, w górę idzie liczba powstających aplikacji. Nieustannie powstają nowe, prześcigając się w próbie uzyskania przychylności użytkowników.

REKLAMA

Ich zalety to przede wszystkim duże ułatwienie i szybki dostęp do informacji, jak w przypadku narzędzi umożliwiających sprawdzanie różnych informacji oraz uproszczenie różnych zadań, jak właśnie w przypadku aplikacji biznesowych. Bywają one nieraz bardzo pomocne i doceniane są również za możliwość łatwej komunikacji. Są też źródłem rozrywki. My jednak chcielibyśmy przybliżyć aplikacje, które stają się bardzo przydatne w biznesie i wspomagają szybkość i efektywność pracy.

Poniżej przedstawiamy 5 narzędzi, które warto wypróbować.

Wybrana piątka

REKLAMA

1. Evernote – król notatek. Jeśli chciałbyś je tworzyć łatwo i wygodnie, to narzędzie jest dla Ciebie. Pozwala ono na zarządzanie notatkami, a co istotne posiada funkcję synchronizacji pomiędzy wszystkimi używanymi przez Ciebie urządzeniami. Dzięki temu można przeglądać i edytować notatki niezależnie od tego, czy zostały stworzone na komputerze, czy np. tablecie. Mogą być one nie tylko tekstowe – można je urozmaicać za pomocą zdjęć, plików dźwiękowych, czy np. PDF.

2. CamCard Free – mobilna baza wizytówek. Zapewne nie raz spotkała Cię sytuacja, że zgubiłeś wizytówkę z cennym kontaktem. Dlatego z pomocą przychodzi CamCard Free, które umożliwia wprowadzenie kontaktu do telefonu poprzez skan wizytówki – co ciekawe aplikacja automatycznie zapisuje i porządkuje dane w wybranych rubrykach (telefon, adres, nazwa firmy). Wizytówkami można się wymieniać, narzędzie umożliwia też kontakt z innymi użytkownikami. Wersja bezpłatna pozwala na zapis 200 wizytówek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

3. Slack, czyli pomoc w zarządzaniu projektami. Przy prowadzeniu biznesu istotna jest dobra organizacja czasu pracy i projektów, a także odpowiednia komunikacja w zespole – potrzeby te dostrzegli twórcy tej aplikacji. Zdecydowali się stworzyć narzędzie pozwalające na udostępnianie informacji dla wszystkich lub dla wybranych osób i komunikację o kompleksowym zasięgu chcieli oni w jak najbardziej efektywny sposób uprościć różne zadania w firmie. Pozwala też na stworzenie wirtualnego pulpitu, wymianę plików i czat, a niektórzy porównują go do nowoczesnego e-maila.

REKLAMA

4. Dropbox – znana i lubiana „chmura”, czyli tzw. wirtualny dysk. To bardzo przydatny i funkcjonalny zewnętrzny dysk służący do przechowywania danych, na którym można zapisywać i udostępniać różne materiały, szczególnie treści i zdjęcia. Wszystkie zapisane pliki są dostępne za każdym razem, gdy otwiera się Dropboxa niezależnie od urządzenia na którym się to robi.

5. Documents to go – przechodzimy do rozwiązań wspomagających przeglądanie dokumentów i ich edycję. To właśnie zadanie aplikacji Documents to go umożliwiającej pogląd dokumentów w formatach Word, PDF, Power Point oraz Exel, czyli tych, których bardzo często używa się w pracy. Skorzystanie z bardziej zaawansowanej wersji umożliwia tworzenie nowych dokumentów i edycję istniejących.

Narzędzia przedstawione powyżej są jedynie małą cząstką ogromnego zbioru aplikacji z których można skorzystać. Wybór właściwej zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań, a skoro możliwości jest wiele, pozostaje tylko przetestować i znaleźć najlepsze aplikacje dla siebie.

Źródło: www.eactive.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA