REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inteligentna technologia od Kaspersky Lab

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Kaspersky Lab uzyskał w USA patent na technologię ochrony, która pozwala, przy użyciu automatycznie generowanych skryptów, na efektywne wykrywanie i usuwanie szkodliwych programów.

Obecnie komputery są narażone na działanie coraz bardziej zaawansowanych i gwałtownie zmieniających się szkodliwych programów. Coraz większy nacisk jest kładziony na automatyczne metody ochrony zapewniające szybkie przetwarzanie danych oraz błyskawiczną reakcję na szkodliwe działania. Niestety technologie te często generują fałszywe alarmy lub nie zapewniają odpowiedniej jakości wykrywania nowych zagrożeń.

REKLAMA

REKLAMA

Technologia opatentowana niedawno przez Kaspersky Lab jest połączeniem istniejących i całkowicie nowych, inteligentnych metod służących do walki ze szkodliwym oprogramowaniem. Zautomatyzowane procedury przetwarzają duże ilości danych a ponadto pomagają w optymalizowaniu i uczeniu systemu ochrony. Mimo automatyzacji, zaawansowani użytkownicy mogą dostosowywać ochronę w czasie jej działania.

Dzięki połączeniu różnych mechanizmów możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie zasobów systemowych oraz uzyskanie wysokiego poziomu wykrywania zagrożeń. Wykorzystanie danych empirycznych w procesie uczenia systemu ochrony pozwala na jego samodoskonalenie w trakcie pracy.

Omawiana metoda została opracowana przez Olega Zajcewa, starszego specjalistę ds. technologii w Kaspersky Lab. Patent dotyczący nowego systemu ochrony oraz jego implementacji został zarejestrowany 26 maja 2009 r. pod numerem 7 540 030 przez amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych.

REKLAMA

Opatentowany system automatycznie analizuje statystyki dotyczące aplikacji i ich aktywności w systemie operacyjnym. Informacje są pobierane z dzienników zdarzeń, wyników skanowania systemu oraz z kwarantanny. Wszystkie te dane są wykorzystywane do identyfikowania szkodliwych programów oraz automatycznego generowania skryptów, które usuwają wykryte zagrożenia i przeprowadzają dogłębną analizę systemu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Generowane skrypty mogą być udoskonalane przez zaawansowanych użytkowników, co może być przydatne w sytuacji, gdy system ochrony nie posiada jeszcze wystarczającej wiedzy do samodzielnego podjęcia decyzji dotyczących złożonych problemów. Taka modyfikacja może sprawić, że kolejny problem o podobnej charakterystyce zostanie rozwiązany przez system całkowicie automatycznie. Innymi słowy, wraz ze wzrostem ilości gromadzonych danych statystycznych, system działa coraz efektywniej.

- Nowa technologia znacznie zmniejsza czas reakcji na nowe zagrożenia przy jednoczesnym zaoszczędzeniu zasobów systemowych. Dzięki metodom logiki rozmytej i sztucznej inteligencji system ochrony może się uczyć i wykorzystywać zgromadzoną wiedzę w automatycznym usuwaniu problemów związanych z ochroną komputera - tłumaczy Oleg Zajcew, wynalazca technologii.

Kaspersky Lab posiada obecnie ponad 30 wniosków patentowych złożonych w Stanach Zjednoczonych i Rosji dotyczących różnych innowacyjnych technologii opracowanych przez personel firmy.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

REKLAMA

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

Lider w oczach pracowników. Dlaczego kadra zarządzająca powinna rozwijać kompetencje miękkie?

Sposób, w jaki firma buduje zespół i rozwija wiedzę oraz umiejętności swoich pracowników, to dzisiaj jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej przewadze konkurencyjnej. Konieczna jest tu nie tylko adaptacja do szybkich zmian technologicznych i rynkowych, lecz także nieustanny rozwój kompetencji miękkich, które okazują się kluczowe dla firm i ich liderów.

Dziękuję, które liczy się podwójnie. Jak benefity mogą wspierać ludzi, firmy i planetę?

Coraz więcej firm mówi o zrównoważonym rozwoju – w Polsce aż 72% organizacji zatrudniających powyżej 1000 pracowników deklaruje działania w tym obszarze1. Jednak to nie tylko wielkie strategie kształtują kulturę organizacyjną. Często to codzienne, pozornie mało znaczące decyzje – jak wybór dostawcy benefitów czy sposób ich przekazania pracownikom – mówią najwięcej o tym, czym firma kieruje się naprawdę. To właśnie one pokazują, czy wartości organizacji wykraczają poza hasła w prezentacjach.

Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

REKLAMA

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

REKLAMA