REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tworzymy ekosystem łączący rozwiązania sprzętowe i wyspecjalizowane oprogramowanie

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Rozmowa z Pawłem Wójcikiem, HPE Hybrid IT BU Managerem.

Jak ważne dla firmy jest zdrowe IT?

REKLAMA

Przy nowych rozwiązaniach, IT przestaje być postrzegane tylko jako koszt. Coraz częściej musi być to struktura, która generuje wartość biznesową dla całej organizacji. W biznesie zmienność następuje bardzo szybko, a IT musi za tymi zmianami nadążać. Nie może być skostniałe i silosowe. Musi uzyskać pewną dynamiczność i być „zdrowe”. Aby było to realne i łatwe, warto wykorzystać możliwości wprowadzone przez najnowsze rozwiązania sprzętowe Hewlett Packard Enterprise. W odpowiedzi na te oczekiwania oferujemy rozwiązania zarówno w warstwie sprzętu, jak i oprogramowania, które pozwolą dostarczać zasoby IT w sposób elastyczny.

Paweł Wójcik HPE Hybrid IT BU Manager

Jakie są główne wyzwania w tej dziedzinie?

Oczywiście poza pozyskaniem danego rozwiązania IT bardzo ważne jest, aby posiadać odpowiednie narzędzia do monitorowania i zarządzania podległą nam infrastrukturą. Rozwiązaniem jest tutaj pakiet oprogramowania HPE OneView. Jest to aparat automatyzacji infrastruktury inteligencją definiowaną przez oprogramowanie i opartej na szablonach, metodzie zarządzania, która upraszcza infrastrukturę IT. HPE OneView zarządza, przyspiesza i upraszcza operacje cyklu eksploatacji zasobów obliczeniowych, pamięci masowych i sieciowych. Uproszczone zarządzanie oprogramowaniem sprzętowym - umożliwia szybsze i łatwiejsze stosowanie aktualizacji, z minimalizacją zakłóceń w obsłudze obciążeń produkcyjnych.

Czym wyróżnia się oferta HPE?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla mniejszych firm, które nie posiadają wydzielonego zespołu IT oferujemy platformę hiperkowergentną HPE Simplivity. Firmy te mają ograniczone możliwości kadrowe, dlatego też poszukują prostszych rozwiązań w zarządzaniu IT. SimpliVity jest rozwiązaniem zarządzanym przez pojedynczą konsolę, dzięki której możemy konfigurować oraz monitorować następujące elementy: serwery, współdzieloną pamięć masową, rozwiązania sieciowe, a także tworzyć i monitorować polityki backupu danych. HPE SimpliVity jest w stanie odtwarzać nie tylko maszyny wirtualne, ale nawet pojedyncze pliki. Odtworzenie maszyny wirtualnej o wielkości 1TB zajmuje (HPE to gwarantuje) maksymalnie 60 sekund, choć średnio jest to zaledwie 20-30 sekund. Oczywiście równolegle, w zależności od potrzeb klientów, oferujemy także nasze standardowe serwery marki ProLiant. Technologia ta rozwijana jest od ponad 25 lat. To ważne, bo dziś mamy w ofercie pełne portfolio sprzętu serwerowego – od serwerów wieżowych, stelażowych przez serwery blade - gdzie mamy ponad 60 proc. udziałów rynkowych - przez infrastrukturę komponowalną HPE Synergy, aż po serwery specjalizowane oraz całą rodzinę systemów do zastosowań krytycznych. Zależy nam na tym, aby serwery HPE ProLiant były utożsamiane z prostotą utrzymania, wdrażania i zarządzania sprzętem. Mam tu na myśli szereg ułatwień dla administratorów w pracy z naszym sprzętem. W sposób usystematyzowany podchodzimy też do zdarzeń awaryjnych. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za komunikację z innymi dostawcami rozwiązań składających się na środowisko klienta. Tworzymy ekosystem łączący nasze rozwiązania sprzętowe i wyspecjalizowane oprogramowanie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać klientom rozwiązania proste w instalacji czy obsłudze, a jednocześnie, tak jak wcześniej wspominałem, łatwe w zarządzaniu.

Jak zmieni się IT w przyszłości?

Co do przyszłości świat IT z pewnością będzie podążał w kierunku Cloud Computingu. Przez długi czas uważano, że chmura prywatna jest pewnego rodzaju wstępnym rozwiązaniem na drodze dojrzewania do chmury publicznej. Jednak doświadczenie pokazuje, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu możliwości, tych wynikających z chmury prywatnej i zarazem publicznej. Tak powstała praktyka chmury hybrydowej. To właśnie do takiej postaci dąży większość firm i takie praktyki stają się modelowe dla większości z nich. HPE od dawna oferuje rozwiązania – elementy infrastruktury IT – wspierające budowę środowiska hybrydowego.

Jakie nowe usługi pojawiły się w ofercie HPE?

Prawdziwe Hybrydowe IT oferujemy dzięki usłudze HPE GreenLake Flex Capacity. Dzięki temu nie musimy wybierać pomiędzy zasobami IT w naszej serwerowni, a zasobami IT dostępnymi na żądanie. HPE umożliwia obydwie rzeczy łącząc zalety chmury publicznej z lokalnymi rozwiązaniami IT. Dzięki HPE GreenLake firma klienta zyskuje elastyczność, płatność tylko za użytkowanie i szybką skalowalność – elementy charakterystyczne dla modelu dostarczania usług w chmurze. Gwałtowne wzrosty w zapotrzebowaniu na moc obliczeniową, stają się łatwe w zarządzaniu dzięki czemu można szybciej reagować na zmienne oczekiwania rynku bez marnowania kapitału na dostarczanie dodatkowej mocy obliczeniowej, potrzebnej jedynie dla szczytowych obciążeń. Cała potrzebna technologia znajduje się w centrum danych klienta, dzięki czemu może on zachować pełną kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością danych. W ramach HPE GreenLake rzeczywiste, mierzone zużycie jest rozliczane jako usługa (as-a-service) co miesiąc z dołu. Pomaga to w śledzeniu kosztów, a obejmuje infrastrukturę, oprogramowanie i wsparcie niezbędne do zabezpieczenia bezpieczeństwa operacyjnego IT w centrum danych klienta. Możemy także zaoferować produkty, jak i sprawdzone pomysły na zastosowanie internetu rzeczy IoT. Ilość potencjalnych pomysłów jest tutaj nieograniczona, jednakże w tego typu projektach ważne jest zaangażowanie zarówno partnerów jak i klientów.

Czy takie pomysły przekładają się na efektywność pracy przedsiębiorstw?

Rozwiązania IoT wzbudzają duże zainteresowanie klientów, ale często nie wiadomo w jaki sposób je zastosować, aby przyniosły oszczędności lub wygenerowały nowe przychody. Wykorzystanie internetu rzeczy to także zwiększenie komfortu działania dla firm i użytkowników. Oszczędności przynieść może np. zastosowanie czujników na linii produkcyjnej lub w rafinerii, by przewidywać i zapobiegać ewentualnym awariom, a co za tym idzie – także przestojom w działaniu i stratom finansowym.

GRK

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści staną się zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

REKLAMA

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

REKLAMA

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.

REKLAMA