| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Ekspresowa firmowa strona www

Ekspresowa firmowa strona www

Każda firma, która chce zaistnieć na rynku, powinna posiadać własną stronę www. Profesjonalna witryna przyciąga uwagę i wzbudza zaufanie potencjalnych klientów. Zanim jednak zainwestujemy w profesjonalny wygląd, warto pomyśleć nad czymś prostszym.


Temat artykułu nasuwa oczywiste pytanie. Dlaczego nie stworzyć od razu profesjonalnie wyglądającej strony? Istnieją na to dwie zasadnicze odpowiedzi. Stworzenie dobrej witryny nie jest prostym zadaniem i zajmuje dużo czasu. Zanim firma odda w nasze ręce gotowy produkt, to czeka nas jeszcze wiele konsultacji i decyzji dotyczących wyglądu i rozplanowania naszej strony. Zauważmy też, że rzadko kiedy zlecamy wykonanie strony www, mając już koncepcję gotowego projektu, który tylko trzeba przelać na „papier”. Na finalną wersję musimy więc trochę poczekać. Z tego właśnie wynika drugi powód, żeby stworzyć prostą tymczasową witrynę. O ile ciekawa strona przyciąga klientów, to jej brak działa dokładnie odwrotnie. Potencjalny klient, który usłyszał o danej firmie, zajrzy do internetu, żeby ustalić numer telefonu kontaktowego, przejrzeć oferty i ogólnie przyjrzeć się danej firmie. Nawet strona zawierająca dane kontaktowe jest lepsza niż żadna. Dlatego warto skorzystać ze specjalnych edytorów, które krok za krokiem pomogą nam stworzyć naszą własną tymczasową witrynę.

Przechodzimy zatem do tworzenia. Wszystkie czynności zaprezentujemy za pomocą serwisu www.zafriko.pl. Jak nazwa wskazuje, serwis jest darmowy, czyli stworzenie strony i umieszczenie jej w internecie jest nieodpłatne. Dodatkową zaletą jest fakt, że do tworzenia i późniejszej edycji potrzebna nam jest jedynie przeglądarka internetowa. Po wejściu na podaną stronę wciskamy przycisk „Zaloguj”. Następnym krokiem jest stworzenie konta za pomocą przycisku „Zakładam konto”. Adres e-mail to jedyna informacja, jaką musimy podać podczas rejestracji (musimy się też oczywiście zgodzić z regulaminem). Zgodnie z poleceniem serwisu musimy wejść na naszą skrzynkę pocztową i odebrać e-mail z linkiem aktywacyjnym oraz hasłem. Jeżeli przez dłuższy czas niczego nie otrzymamy od serwisu „zafriko”, to sprawdźmy jeszcze folder spamu, zanim skontaktujemy się z ich przedstawicielem. Może się zdarzyć, że nasz system pocztowy potraktuje tę wiadomość jako spam. Kliknięcie w otrzymany link przeniesie nas na stronę aktywacji. Musimy tam wypełnić kilka pól formularza i wybrać przycisk „Aktywuj konto”. Otrzymamy potem informację o udanej rejestracji. Na koniec klikamy „Przejdź do panelu”.

W ten sposób proces rejestracji mamy już za sobą. Potem, aby dokonać wszelakich zmian, będziemy musieli się jedynie załogować podając w miejsce login'u adres mailowy podany podczas rejestracji i hasło otrzymane od witryny zafriko.pl. Po zalogowaniu wybieramy „Kreator stron www”. Potem musimy ustalić unikalną nazwę naszej witryny. Jej adres będzie miał następującą postać: www.twojanazwa.friko.pl. Przy czym zamiast zwrotu „twojanazwa” użyjemy dowolnego przez nas wybranego. Zwrot ten wpisujemy u góry ekranu w polu: „Załóż swój serwis”. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „Załóż”. Może się zdarzyć, że dany zwrot został już przez kogoś wcześniej użyty. Wtedy należy użyć innej nazwy lub wybrać którąś proponowaną przez serwis zafriko. Następnie musimy wypełnić formularz dotyczący naszej strony, potem podać hasło dostępowe, a także kategorię naszej strony, opis oraz wybrać szablon. Posłuży nam on do wstępnego stworzenia naszej strony. Jej podgląd uzyskamy wciskając przycisk „zobacz”.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK