REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ekspresowa firmowa strona www

Mateusz Berkieta
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Każda firma, która chce zaistnieć na rynku, powinna posiadać własną stronę www. Profesjonalna witryna przyciąga uwagę i wzbudza zaufanie potencjalnych klientów. Zanim jednak zainwestujemy w profesjonalny wygląd, warto pomyśleć nad czymś prostszym.

Temat artykułu nasuwa oczywiste pytanie. Dlaczego nie stworzyć od razu profesjonalnie wyglądającej strony? Istnieją na to dwie zasadnicze odpowiedzi. Stworzenie dobrej witryny nie jest prostym zadaniem i zajmuje dużo czasu. Zanim firma odda w nasze ręce gotowy produkt, to czeka nas jeszcze wiele konsultacji i decyzji dotyczących wyglądu i rozplanowania naszej strony. Zauważmy też, że rzadko kiedy zlecamy wykonanie strony www, mając już koncepcję gotowego projektu, który tylko trzeba przelać na „papier”. Na finalną wersję musimy więc trochę poczekać. Z tego właśnie wynika drugi powód, żeby stworzyć prostą tymczasową witrynę. O ile ciekawa strona przyciąga klientów, to jej brak działa dokładnie odwrotnie. Potencjalny klient, który usłyszał o danej firmie, zajrzy do internetu, żeby ustalić numer telefonu kontaktowego, przejrzeć oferty i ogólnie przyjrzeć się danej firmie. Nawet strona zawierająca dane kontaktowe jest lepsza niż żadna. Dlatego warto skorzystać ze specjalnych edytorów, które krok za krokiem pomogą nam stworzyć naszą własną tymczasową witrynę.

REKLAMA

Kreatory

REKLAMA

Przechodzimy zatem do tworzenia. Wszystkie czynności zaprezentujemy za pomocą serwisu www.zafriko.pl. Jak nazwa wskazuje, serwis jest darmowy, czyli stworzenie strony i umieszczenie jej w internecie jest nieodpłatne. Dodatkową zaletą jest fakt, że do tworzenia i późniejszej edycji potrzebna nam jest jedynie przeglądarka internetowa. Po wejściu na podaną stronę wciskamy przycisk „Zaloguj”. Następnym krokiem jest stworzenie konta za pomocą przycisku „Zakładam konto”. Adres e-mail to jedyna informacja, jaką musimy podać podczas rejestracji (musimy się też oczywiście zgodzić z regulaminem). Zgodnie z poleceniem serwisu musimy wejść na naszą skrzynkę pocztową i odebrać e-mail z linkiem aktywacyjnym oraz hasłem. Jeżeli przez dłuższy czas niczego nie otrzymamy od serwisu „zafriko”, to sprawdźmy jeszcze folder spamu, zanim skontaktujemy się z ich przedstawicielem. Może się zdarzyć, że nasz system pocztowy potraktuje tę wiadomość jako spam. Kliknięcie w otrzymany link przeniesie nas na stronę aktywacji. Musimy tam wypełnić kilka pól formularza i wybrać przycisk „Aktywuj konto”. Otrzymamy potem informację o udanej rejestracji. Na koniec klikamy „Przejdź do panelu”.

REKLAMA

W ten sposób proces rejestracji mamy już za sobą. Potem, aby dokonać wszelakich zmian, będziemy musieli się jedynie załogować podając w miejsce login'u adres mailowy podany podczas rejestracji i hasło otrzymane od witryny zafriko.pl. Po zalogowaniu wybieramy „Kreator stron www”. Potem musimy ustalić unikalną nazwę naszej witryny. Jej adres będzie miał następującą postać: www.twojanazwa.friko.pl. Przy czym zamiast zwrotu „twojanazwa” użyjemy dowolnego przez nas wybranego. Zwrot ten wpisujemy u góry ekranu w polu: „Załóż swój serwis”. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „Załóż”. Może się zdarzyć, że dany zwrot został już przez kogoś wcześniej użyty. Wtedy należy użyć innej nazwy lub wybrać którąś proponowaną przez serwis zafriko. Następnie musimy wypełnić formularz dotyczący naszej strony, potem podać hasło dostępowe, a także kategorię naszej strony, opis oraz wybrać szablon. Posłuży nam on do wstępnego stworzenia naszej strony. Jej podgląd uzyskamy wciskając przycisk „zobacz”.

Trzeci krok to już sama edycja stworzonego szkieletu strony. Przechodzimy na adres http://twojanazwa.zafriko.pl/admin. Na pytanie o login podajemy po prostu zwrot „twojanazwa” (czyli ten przez nas wybrany), a w polu hasło wpisujemy te ustalone podczas tworzenia strony. Można tam także wejść z panelu sterowania serwisu osemka.pl (zafriko.pl jest jego częścią). Po zalogowaniu w przeglądarce uruchomi się właściwy edytor strony. Jak widać, wiele elementów, tj. tło i początkowe menu, zostało już wprowadzonych. Przy każdym elemencie zauważymy wiele narzędzi, za pomocą których możemy wykonywać dane czynności. Klikając ikonę ołówka będziemy mogli zmieniać parametry danego elementu, np. rozmiar i typ czcionki. Ikona z literą T odpowiada za edycję wprowadzonego tekstu i pozwala na wstawianie zdjęć do tworzonej strony. Ikona z „plusem” dodaje nową pozycję w menu. Zauważmy, że jeżeli potrzymamy wskaźnik myszy przez chwilę na każdej opcji, to wyświetli się krótki opis jej czynności. Dodatkowo w zakładce „Obrazy” możemy ustalić tło, używając plików oferowanych przez serwis lub użyć własnego. W razie wątpliwości możemy skorzystać z poradnika dostępnego przez kliknięcie znaku zapytania. Teraz jedyne co pozostaje to wypełnić naszą stronę treścią. Jeżeli mamy odrobinę zmysłu artystycznego, to może się okazać, że taka strona spełni wszystkie nasze oczekiwania. W innym wypadku z pewnością pomoże nam w zaplanowaniu bardziej profesjonalnej wersji, a tymczasem z pewnością spełni funkcję tymczasowej strony naszej firmy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mateusz Berkieta

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Prawo Przedsiębiorcy

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA