reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Czy moja firma jest innowacyjna

Czy moja firma jest innowacyjna

Od prawie 30 lat prowadzę firmę produkcyjną. Cały czas, szczególnie przez ostatnie 17 lat, wprowadzałem w niej szereg zmian, kupowałem nowy sprzęt, wprowadzałem na rynek nowe usługi i wyroby. W zasadzie cały czas modernizuję przedsiębiorstwo, nie stoję w miejscu. Czy to wystarczy, aby uznać moją firmę za innowacyjną?


Odpowiedź


Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Najpierw należałoby zbadać stan faktyczny, czyli dokonać stosownej analizy, a dopiero potem ustalić, czy przedsiębiorstwo jest innowacyjne. Istotna jest również definicja innowacyjności. Przez innowacyjność rozumie się wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowego lub znacząco ulepszonego rozwiązania w odniesieniu do produktu, towaru lub usługi oraz procesu, marketingu lub organizacji. Istotą innowacji jest wdrożenie nowości do praktyki. Wdrożenie nowego produktu z kolei polega na zaoferowaniu go na rynku. Natomiast wdrożenie nowego procesu, nowych metod marketingowych lub nowej organizacji polega na ich zastosowaniu w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.


Innowacja produktowa oznacza wprowadzenie na rynek przez dane przedsiębiorstwo nowego towaru lub usługi lub znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk lub przeznaczenia. Innowacja procesowa oznacza wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowych lub znacząco ulepszonych metod produkcji lub dostaw. Innowacja marketingowa oznacza zastosowanie nowej metody marketingowej dotyczącej wyglądu produktu, jego opakowania, promocji i innych. W końcu innowacja organizacyjna oznacza zastosowanie w przedsiębiorstwie nowej metody organizacji jego działalności biznesowej, nowej organizacji miejsc pracy oraz nowej organizacji relacji zewnętrznych.

reklama

Czytaj także

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama