reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

GDDKiA o sytuacji na drogach w związku z opadami

Aktualizacja: 21.05.2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że w związku z dużymi opadami deszczu na południu Polski lokalnie mogą pojawiać się problemy z przejezdnością na niektórych odcinkach dróg. »

Samorządy dostaną 43,5 mln zł

Aktualizacja: 21.05.2010

Wojewodowie mają już zgodę ministra finansów na rozpoczęcie natychmiastowego przekazywania pieniędzy dla gmin i powiatów prowadzących działania przeciwpowodziowe. Jerzy Miller szef MSWiA zwrócił się o uruchomienie 43,5 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. »

Poziom wody na Wiśle opada

Aktualizacja: 21.05.2010

Poziom wody na rzece Wiśle powoli opada, choć wały przeciwpowodziowe są nadal nasiąknięte wodą– powiedział Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji na konferencji prasowej 20 maja br. »

Młodzież bliżej tajników wymiaru sprawiedliwości

Aktualizacja: 21.05.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości w kwietniu br. uruchomiło cykl spotkań edukacyjnych, których celem jest zwiększenie znajomości zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Spotkania odbyły się w kilku szkołach średnich i wyższych. »

Dofinansowanie do podręczników dla niepełnosprawnych uczniów

Aktualizacja: 21.05.2010

Rodzice niepełnosprawnych uczniów dostaną od 170 zł do 370 zł na zakup podręczników. Wysokość kwoty jest uzależniona od tego, w której klasie uczą się ich dzieci. »

Będzie trudniej o urlop na żądanie

Aktualizacja: 21.05.2010

Komisja Przyjazne Państwo chce, żeby pracownicy nie mogli korzystać z czterech dni urlopu na żądanie z rzędu. »

Łatwiesze fakturowanie dzięki elektronicznej pieczęci

Aktualizacja: 21.05.2010

Wprowadzenie pieczęci elektronicznej zmniejszy koszty firmom dzięki możliwości masowego wystawiania e-faktur. »

Unia dla rozwoju przedsiębiorczości

Aktualizacja: 21.05.2010

W dniach od 25 maja do 1 czerwca br. odbędzie się Europejski Tydzień MŚP 2010. Inicjatorem tego wydarzenia jest Komisja Europejska. »

Polski przemysł wychodzi na prostą

Aktualizacja: 21.05.2010

Polski przemysł zaczyna sobie coraz lepiej radzić. W kwietniu br. produkcja przemysłowa odnotowała wzrost w stosunku do tego samego okresu 2009 roku. »

Polepszenie nastrojów w budownictwie

Aktualizacja: 20.05.2010

Pozytywne dane dotyczące sytuacji na rynku mieszkaniowym w kwietniu br. rozbudziły nadzieje przed dzisiejszą publikacją produkcji budowlano-montażowej. Nie w pełni znalazły jednak potwierdzenie w tych danych. Kwiecień był kolejnym miesiącem wyhamowania spadku produkcji budowlanej. Była jednak o 6,1 proc. mniejsza niż przed rokiem - podaje Home Broker. »

ZUS poluje na symulantów

Aktualizacja: 20.05.2010

Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje. Przedstawiają w pracy wyłudzone L4, żeby uciec przed zwolnieniami, ale czasem dostają zewnętrzne zlecenie albo potrzebują czasu na remont domu. »

Kursantka nauki jazdy została uniewinniona

Aktualizacja: 20.05.2010

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie odpowiedzialności karnej kursantki i instruktora nauki jazdy za spowodowanie wypadku drogowego. »

Przedsiębiorca zarejestruje się w gminie

Aktualizacja: 20.05.2010

Przedsiębiorcy będą mogli rejestrować się dla potrzeb VAT w jednym okienku przy złożeniu wniosku o rozpoczęcie działalności gospodarczej. »

Firmy będę zwiększać zatrudnienie

Aktualizacja: 20.05.2010

Gospodarka przyspiesza. Utrzymuje się realna wartość wynagrodzeń przy uwzględnieniu inflacji - podają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Poprawa nastrojów na rynku pracy

Aktualizacja: 20.05.2010

Trwająca od pięciu miesięcy systematyczna poprawa sytuacji na rynku pracy wreszcie dała oznaki przełomu. Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach w kwietniu nie zmniejszyła się po raz pierwszy od stycznia ubiegłego roku - podaje Gold Finance. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Pakla

doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, ekspert ds. Regulacji Nadzorczych i ALM w Alior Bank SA.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama