reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Lokata może być różnie opodatkowana

Aktualizacja: 14.06.2010

Przedsiębiorca, który lokuje środki pieniężne na odrębnym rachunku bankowym, powinien zgłosić w urzędzie skarbowym ten rachunek jako związany z wykonywaną działalnością. »

Będzie wiecej placówek bankowych

Aktualizacja: 14.06.2010

Banki nie będą już zamykać placówek. Niektóre planują nawet w najbliższym czasie otwierać nowe – podaje Gold Finance. »

Europosłowie rozmawiają o walce z ubóstwem

Aktualizacja: 11.06.2010

Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Radosław Mleczko, Podsekretarz Stanu wzięli udział w posiedzeniu Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów w Luksemburgu, które odbyło się 7 czerwca 2010 r. »

Materiały budowlane dla powodzian są wolne od VAT

Aktualizacja: 11.06.2010

9 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące czasowego zwolnienia z VAT materiałów budowlanych przekazywanych w darowiźnie osobom poszkodowanym w powodziach w maju i czerwcu tego roku. »

Nie płacisz za telefon - trafisz do rejestru dłużników

Aktualizacja: 11.06.2010

Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy nie płacą rachunków za usługi firmy, zostaną wpisani do Rejestru Dłużników w BIG InfoMonitor. »

Blisko 3 mln raportów o zadłużeniu Polaków

Aktualizacja: 11.06.2010

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor od początku 2010 roku aż do końca maja b.r. udostępniło bankom około 3 mln raportów o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców. »

Firmy kurierskie łamią prawo

Aktualizacja: 11.06.2010

Ponad 300 tys. zł kar – to bilans działań podjętych przez UOKiK w ciągu ostatniego roku wobec firm kurierskich. »

MPiPS uruchomi rządowy portal pracy

Aktualizacja: 11.06.2010

Firmy narzekają, że baza resortu pracy nie umożliwia szybkiego wyszukiwania kandydatów. W elektronicznej bazie wciąż brakuje ofert z powiatowych urzędów pracy. Przedsiębiorca e-mailem otrzyma informacje o osobach spełniających jego wymagania. »

Dni otwarte NBP

Aktualizacja: 11.06.2010

W najbliższy weekend Narodowy Bank Polski po raz kolejny organizuje dni otwarte. W sobotę 12 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę 13 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 NBP do siedziby w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4) wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznać działalność banku centralnego „od kuchni”. »

Dłużnicy wiedzą o konsekwencjach niespłacania długów

Aktualizacja: 10.06.2010

Przedstawiciele firm nie wiedzą jakie konsekwencje grożą dłużnikowi wpisanemu do BIG. Dużo więcej informacji o problemach jakie mogą mieć zadłużone osoby i firmy mają sami dłużnicy - wynika z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC we współpracy z dr Bogusławem Kwarciakiem. »

Gry losowe w Internecie mogą być zakazane

Aktualizacja: 10.06.2010

Celem zapobiegania oszustwom i przestępczości oraz w celu ochrony konsumentów państwo członkowskie ma prawo zakazać prowadzenia gier losowych w Internecie - uznał w zeszłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. »

Zmiany w prawie karnym

Aktualizacja: 10.06.2010

Wzmocnienie pozycji ofiary przestępstwa, upowszechnienie kar nieizolacyjnych, czy efektywne przeciwdziałanie przestępstwom seksualnym popełnionych na szkodę małoletnich - to niektóre ze zmian, które wprowadziła obowiązująca od 8 czerwca 2010 roku tzw. Duża Nowelizacja Kodeksów Karnych. »

MG: rozwój sektora MŚP to priorytet rządu

Aktualizacja: 10.06.2010

- Małe i średnie firmy stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce. Dlatego ważne jest tworzenie lepszych warunków rozwoju tego sektora gospodarki - powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas konferencji Komisji Gospodarki Narodowej „Mikro jest piękne”. »

Podpisano umowę na inwestycję przeciwpowodziową

Aktualizacja: 10.06.2010

- Projekt przygotowany przez Lasy Państwowe ma szansę stać się pierwszym w Europie, realizowanym na tak wielką skalę, przedsięwzięciem związanym z małą retencją w lasach. Jego wartość to 195 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE stanowi 136 mln złotych –podaje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

Wykryto kolejne oszustwo podatkowe

Aktualizacja: 10.06.2010

Dzięki współpracy Wywiadu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach i I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zatrzymano na terenie województwa śląskiego siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się zaniżaniem podatku VAT poprzez fikcyjne dostawy towarów - informuje Ministerstwo Finansów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wojtowicz-Janicka

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama