| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSP rozmawia o prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich

MSP rozmawia o prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich

Aleksander Grad, minister skarbu państwa spotkał się z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym i Marszałkiem Wielkopolski Markiem Woźniakiem. Rozmowy dotyczyły przyszłości Międzynarodowych Targów Poznańskich S.A.

W trakcie spotkania minister Grad poinformował o wstępnym etapie prac nad prywatyzacją poznańskiej spółki, zachęcając przedstawicieli samorządu, jako drugiego akcjonariusza, do zaangażowania się w cały proces.

Jednocześnie szef resortu zaproponował przedstawicielowi miasta Poznania udział w Radzie Projektu. W toku rozmów, Prezydent i Marszałek przedstawili swoją ocenę sytuacji, wyrażając równocześnie chęć komunalizacji spółki, którą Minister zobowiązał się przeanalizować od strony prawnej.

Mając na uwadze dobro Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także realizując zapisy umowy spółki, minister przypomniał o konieczności wyrażenia zgody obu akcjonariuszy na zmiany właścicielskie.

Zasugerował przedstawicielom samorządu możliwość zawiązania konsorcjum z pasywnym inwestorem i w ten sposób uczestniczenie w procesie prywatyzacji Targów Poznańskich. W takiej sytuacji, minister byłby skłonny także rozważyć zbycie akcji spółki w trybie niepublicznym.

Zarówno minister Grad, jak i prezydent Poznania oraz marszałek województwa wielkopolskiego potwierdzili chęć dalszych rozmów i współpracy dotyczącej przyszłości spółki.

MSP/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Gabriela Borek

Księgowa z wieloletnią praktyką, niezależny konsultant z dziedziny rachunkowości, finansów i analizy finansowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »