reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSWiA: trwa usuwanie awarii energetycznych

MSWiA: trwa usuwanie awarii energetycznych

Około 10 tys. odbiorców na terenie całego kraju jest odciętych od dostaw energii elektrycznej. Najwięcej domostw bez prądu jest w Małopolsce i na Dolnym Śląsku – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

Resort zaznacza, że w miejscowościach nadal pozbawionych dostaw energii pracują nieprzerwanie służby ratownicze, wojsko i energetycy. Wszystkie ekipy starają się jak najszybciej usunąć uszkodzenia.

Na podstawie aktualnych informacji przekazywanych Jerzemu Millerowi ministrowi spraw wewnętrznych i administracji przez wojewodów, którzy koordynują akcję przywracania energii w regionach sytuacja wygląda następująco:

- województwo małopolskie – 7, 420 tys. odbiorców pozostaje bez prądu;

Uszkodzonych jest 18 linii średniego napięcia i 111 stacji transformatorowych. Przy usuwaniu awarii pracuje 662 pracowników Zakładu Energetycznego, 446 osób ze współpracujących firm i 58 żołnierzy. W całym województwie przy udrażnianiu dróg, usuwaniu powalonych drzew i gałęzi wiszących nad liniami energetycznymi pracuje 70 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Do dziś wypożyczono 38 agregatów. Do dalszej dyspozycji pozostaje 34.

Wojewoda polecił samorządom w całej Małopolsce przeprowadzenie oceny stanu bezpieczeństwa energetycznego. W gminach i powiatach ma zostać przede wszystkim przeprowadzona kontrola awaryjnego zasilania ujęć wody, oczyszczalni ścieków i stacji paliw. Samorządy mają złożyć raport w lutym br.

W województwie dolnośląskim z kolei prądu nie ma 2, 282 tys. odbiorców.

Uszkodzona została 1 linia wysokiego napięcia, 3 linie średniego napięcia i 40 stacji transformatorowych. Awarie usuwa 14 pracowników lokalnych operatorów energetycznych.

MSWiA/IN

Zobacz także: Prawo.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Ryczałt ewidencjonowany29.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama