reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Programy wieloletnie dla nowych inwestycji

Programy wieloletnie dla nowych inwestycji

Rada Ministrów podjęła 8 uchwał dotyczących ustanowienia wieloletnich programów wsparcia. W ich ramach firmy zobowiązały się do zainwestowania 1,3 mld zł oraz utworzenia ponad 2400 nowych miejsc pracy. Rząd przyjął dokumenty 22 grudnia br.

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego dla MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. Firma zamierza utworzyć w Tajęcinie k. Rzeszowa centrum produkcyjno-badawczo-serwisowe komponentów i silników lotniczych. Inwestor zadeklarował poniesienie nakładów w wysokości ponad 258,3 mln zł i utworzenie 418 nowych miejsc pracy. Wsparcie z budżetu państwa wyniesie prawie 12,5 mln zł. Podczas realizacji programu firma MTU będzie korzystała ze zwolnienia z podatku CIT.

Kolejna przyjęta przez rząd uchwała dotyczy ustanowienia programu wieloletniego dla firmy Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. Dzięki wsparciu z budżetu państwa (14,7 mln zł) w Bielsku-Białej rozpocznie się produkcja małych silników benzynowych. Zastosowane w nowym zakładzie innowacyjne rozwiązania umożliwią znaczną redukcję CO2. Inwestor przeznaczy na to kwotę 673,2 mln zł i utworzy 400 nowych miejsc pracy. Spółka będzie korzystała również ze zwolnienia z podatku CIT, którego wartość ocenia się na ok. 38 mln zł.

Środki z budżetu państwa (1,4 mln zł) zostaną przeznaczone również na wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez Fujitsu Services Poland Sp. z o.o.W Łodzi powstanie innowacyjne Centrum Wsparcia Technicznego i Obsługi Klientów.Będzie to jeden z głównych europejskich ośrodków świadczących usługi przez telefon i Internet dla klientów firmy. Fujitsu zainwestuje 5 mln zł i zatrudni 450 osób. Dodatkowo dzięki współpracy z firmami w regionie, w otoczeniu inwestycji może powstać jeszcze ok. 45 stanowisk.

Z kolei firma Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawieotworzy dzięki otrzymanym środkom (1,1 mln zł) Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania. Powstawały w nim będą rozwiązania informatyczne dla zakładów produkcyjnych Grupy Bosch zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Inwestor zadeklarował nakłady w wysokości 1,3 mln zł i utworzenie 117 nowych miejsc pracy.

Budżet państwa przeznaczy również 2,4 mln zł dla spółki Steria Polska Sp. z o.o., która zamierza stworzyć w Katowicach Globalne Centrum Wsparcia Procesów IT. Centrum ma się zajmować m.in. monitoringiem infrastruktury oraz zdalnym zarządzaniem operacjami IT. Steria zainwestuje 1,4 mln zł oraz utworzy 250 miejsc pracy. Dodatkowo dzięki współpracy z firmami w regionie może powstać jeszcze ok. 25 etatów.

Rada Ministrów podjęła także uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego dla firmy Ford Werke GmbH w Tychach. Niemiecka spółka we współpracy z Fiatem uruchomi produkcję samochodu Ford Ka oraz Fiata 500. W tyskich zakładach pracę znajdzie 800 osób, zatrudnionych obecnie w fabryce Fiata. W otoczeniu powstanie z kolei ok. 2,4 tys. miejsc pracy. Inwestor zadeklarował poniesienia nakładów w wysokości 315 mln zł. Wsparcie z budżetu państwa wyniesie 16,7 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama