reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Stawki za wykonywanie prac przy powszechnym spisie rolnym

Stawki za wykonywanie prac przy powszechnym spisie rolnym

Dodatki za wykonywanie prac związanych z powszechnym spisem rolnym w 2010 roku będą przyznawane według kilku kryteriów. Głównymi wytycznymi są funkcja, złożoność wykonywanych zadań i stopień odpowiedzialności.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie prac związanych z powszechnym spisem rolnym w 2010 roku, przedłożone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

W tym dokumencie określono kryteria obliczania wynagrodzenia oraz dodatków i nagród za wykonywane czynności na rzecz spisu rolnego w 2010 roku, realizowane na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Przewidziano, że wysokość dodatku wyniesie od 20 do 120 proc. kwoty przeciętnego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym jego przyznanie. Podstawowymi kryteriami przyznawania dodatku będą m.in.: funkcja, złożoność wykonywanych zadań, stopień odpowiedzialności. Dodatek ma być wypłacany tylko za okres przepracowany.

Nagrody dla osób pracujących na rzecz spisu rolnego nie mogą przekroczyć przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Dla komisarzy i ich zastępców wysokość nagrody nie powinna przekroczyć wielokrotności tego wynagrodzenia, np. dla wojewódzkich komisarzy i ich zastępców – 2-krotności przeciętnego wynagrodzenia, dla komisarzy gminnych i ich zastępców – 1,5-krotności wynagrodzenia.

CIR/IN

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją + nowe kody w JPK_VAT59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama